Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első autónak ár érték arányban...

Első autónak ár érték arányban mennyire kenne jó döntés?

Figyelt kérdés
[link]
2020. márc. 7. 15:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Semennyire...


Túl nagy, rengeteg a kilométer...


Első autónak minek neked egy 5 személyes kombi?

2020. márc. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
33%

Ráadásul az ember aki eladja tök sötét :D


Megye matrica csak haszongépjárművekre kell, én is évekig vettem mikor vidékre mentem amíg egy benzinkutas el nem magyarázta!


Lám nem jött büntetés azóta se...

2020. márc. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szépen körbeparkolták, rohad a jobb hátsó sárvédő, a bőr elég tropa (de menthető). Komoly hibákat így kép alapján nem lehet látni.
2020. márc. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon fontos, hogy még mielőtt elolvasnád a véleményem, vedd figyelembe, hogy ez csak egy vélemény, és semmivel se több, nem bántani akarlak. Bármit, amit itt le fogok írni, az teljesen szubjektív. Olyan autót veszel, amilyet csak akarsz, és amilyenre van pénzed, de mindegy is, íme a véleményem:


Ez a lehető legrosszabb autó amit csak választhatsz első autónak.


Egy kiöregedett, felső-közép kategóriás autónak 1000 baja lehet, amit nem fognak elmondani neked, vagy amiről nem tudnak. Ezt te sose fogod tudni házilag megszerelni, és ha besz@rik rajta a turbó, vagy a fedélzeti komputer, vagy ami általában ezeknél váratlanul meg tud hibásodni, akkor fogja magát és letilt az út szélén és nem tudsz vele mit kezdeni. Bármiért vinnéd szervízbe, 6 számjegyű összeget fognak érte kérni legalább, de ha véletlenül egy motorfelújításra szorulna, az már milliós tétel. A teljesítményadó ennél a példánynál nem lenne annyira vészes, mert viszonylag gyenge motor van benne, de ha fiatal srác vagy, akkor a gatyád rá fog menni a kötelező biztosításra.


Egyébként minek kell neked ilyen autó első autónak? Mert a haverok és a csajok ezt tartják menőnek a Golf és az X5 mellett? Csak akkor vegyél ilyen autót, ha tényleg ez a vágyaid autója, és amihez van türelmed és pénzed.

2020. márc. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Egy millió a keret szervízzel. Nem szeretnék Suzukit, vagy ilyesmi. A kombi nem feltétel, csak szerintem Audiban a kombi avant jobban néz ki, mint egy sedan. A megyei matrica kell személyautókra is, ha autópályára akarsz menni. Ez évi ötezer forint, tehát semmi. Ha tudtok jobbat javasolni, meghallgatom.
2020. márc. 7. 15:45
 6/14 anonim ***** válasza:
#4 A 150000 kevés félretett tökének, hidd el nekem. Én amúgy is úgy gondolom, hogy ha az embernek vannak kiadásai és lesznek, mindenképp tegyen erre félre 250-300 ezer körüli összeget, mert ez már egy biztonságosabb szintnek számít, ha bármi lenne (kell új telefon/PC, besz@rik a kocsi, baleset, stb.). Egyébként a Suzukikat (gondolom te is a 2004 előtti Swiftekre gondoltál) én se javasolnám első autónak. Amit neked javasolnék, és talán kevésbé kockázatosabb, az egy 500-600000 forint környéki alsó-közép kategóriás kompakt a 2000-es évekből, vagy az ezredforduló környékéről. Azok között is van olyan, ami megbízható, szép, stílusos, menő a kamaszok körében és nem fog rámenni a gatyád. Én javasolnék egy Focust, mondjuk egy mk2-es, 3 ajtós példányt, 1.6-os (100 LE körüli) motorral. Vagy egy Fiesta ST, abban is lenne élmény, hidd el (amennyiben találsz ilyen áron). A Golfokat szintén nem szívlelem, de nem férhet kétség afelől, hogy akadnak jó példányok abból is. De egy Honda Civic (az ufó elötti) is lehet jó alternatíva, főleg egy Type R. Ritkább autókat is javasolnék, de nem ismerem az igényeid, úgyhogy inkább ezeket hoztam fel. Ezeket ugyanennyi vagy kevesebb pénzért is megveheted, mint az Audit, cserébe viszont lesz egy kevésbé kockázatos műszaki háttérrel rendelkező autód és ezekkel is le tudsz menni a Balaton Soundra, vagy a Szigetfesztiválra, úgy, hogy nincs miért szégyenkezned, ha szép állapotban tartod. Ezeknek is megvan a nyűgje, baja természetesen, de kevesebb bennük mégis a rizikó.
2020. márc. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Astra G hétköznapi autó, de szépen fel lehet optikai tuningolni. 1.4 vagy 1.6 motorral, ha akarod van kombi, sedan, ferde hátú. Az Audi nyilván kényelmesebb. de új korában háromszor annyi volt, mint egy hétköznapi autó.
2020. márc. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha dabasi kell akkor nézz Octavia vagy valamilyen Seatot, ha nem kell annyi ló akkor ne vw csoportot nézz
2020. márc. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

2-es mi az, hogy csak haszongépjárművekre kell???

Fater tavaly elnézte, felment véletlen M1-re pest megyében, jött is a 15es csekk 1 hét múlva.

2020. márc. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Dabasi?
2020. márc. 7. 16:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!