Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi alapján vegyek használt...

Mi alapján vegyek használt autót, ha nem értek hozzá? Jöjjön velem autószerelő, vagy jobb döntés független szervízben átnézetni vásárlás előtt?

Figyelt kérdés

Gépészmérnök öcsémmel néztünk eddig pár autót, de Németországba ment kiküldetésre, így rá nem számíthatok.


Olvastam, hogy sokan azt javasolják, hívjak magammal autószerelőt, és/vagy vigyem el szervízbe átnézetni.


A gond az, hogy szombatonként szoktam nézelődni, akkor viszont a legtöbb szervíz zárva van. Ha van, ami nyitva tart, oda előzetes bejelentkezés kell az átvizsgáláshoz? Mennyi idő, míg átnézik?


Pesti autószerelőt/ vagy Meriva A hozzáértőt hol tudok felkérni arra, hogy tartson velem pár címre? Nem tudom, szokás-e ez, ha igen, milyen anyagi vonzattal jár?



Sok kérdés lett. :) Köszönöm!



2017. jún. 7. 20:46
 1/5 crudy ***** válasza:
100%

Sok autot meg kell nezni ahoz h talalj egy jot fugg ez persze a tipustol is. Kicsit gyakorlotnak kell lenni ahoz h mar a hirdetesben kiszurd h jo e vagy nem. Pl egy mazda hat ara 600ezer atlagba. Ismerni kell a kinezett tipus atlag piaci arat. Talasz egyet a neten amire azt irjak h gyonyoru meg keveset futott de az ara megis csak 400. A tulajok lehazudjak a hirdetest mindig, kerdes h mennyire de az arat nem lohetik be teljesen vaktaban. Az realisabb kepet ad az autorol. Tehat ha valamiert aron alul adjak akkor van vele valami gond. Ha ez a tapasztalat nincs meg akkor lehet megnezel 10 autot egy szerelovel vagy elviszed a szervizbe es egyik sem jo de mar kifizettel 10 szemlet. Egy pici hozzaertes kell h legalabb valalhato autokert szalj ki. Ezt persze ossze lehet szedni a neten hamar, ajanlom figyelmedbe youtubeon becsuletesnepper igy vesz autot cimu videot. Elmondjak h mit kell megnezni es mi arulkodo jel. Ha ez alapjan atnezted te magad es jonak tunik akkor elviszed egy szervizbe es meghallgatod ott mit mondanak. Nem tudom merre laksz/jarsz de egy kozeli lehetoleg kisforgalmu szerelot keress ott eselyes h hamarabb kapsz idopontot. Ez nem nagy penz, par ezer forint es kb 10-15 perc.


Ha magad nezed meg az autot szerviz elott akkor olaj vagy barmilyen folyadek csopogesre figyelj az auto alatt vagy esetleg tocsa alatta. Rozsda, belter allapota, kipufogogaz szaga (enyhe benzin szag a normalis), fust a kipufogobol vagy esetleg olyan tunet ami meg laikus szemmel is fura pl rangat, nehez valtani, nagyon fent fog a kuplung, valami lampa eg a muszerfalon, borzaszto lomha az auto. Nezd meg a fenyezest h nincs e valahol lekaparva. Nyulj be a kerek moge es taperolj ossze mindent. Koszos lesz a kezed de az nem baj viszont olajos nem lehet. Alulrol is nezd meg az autot, nem e log valami, nem e rozsdas. Ezeket egy hozza nem erto is meg tudja nezni. Vagy akar tesodat felhivod az auto mellol es elmondja h mit nezz meg rajta. Ha ezekbol nem nagyon talaltal semmit akkor hivod a szervizt es elviszed, ott meg mindent elmondanak amit kell.


A legegyszerubb tenyleg az lenne ha lenne egy ismerosod aki nem is kell h gepesz legyen vagy szerelo de egypicit konyit az autovasarlashoz.

2017. jún. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 crudy ***** válasza:

Es meg egy jo tanacs: nem minden hirdeto ilyen de van a legalja aki ha latja rajtad h nem ertesz hozza akkor irgalmatlanul at tud verni. Egyszer ifju tudatlan koromban en is belefutottam egy ilyenbe es nagyon rosszul jartam. Nem kell h felsorold neki az auto gyujtasi sorrendjet de legyel hatarozott es nem tudom, vicsorogj mint egy pitbul, ha nem neznek orultnek akkor tuti komolyan vesznek.


Sok szerencset. Ha ki neztel valamit tedd fel ide a kerdest es a hirdetest. Segitunk benne.

2017. jún. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Realista vagyok, úgy állok hozzá, ha látják hogy át tudnak baszni, akkor át fognak baszni. :) Márpedig át fognak, mert tényleg nem értek hozzá.


Küldenék neked pár HA linket, megtennéd hogy adsz javaslatot, melyiket lenne érdemes megnézni?

2017. jún. 7. 21:35
 4/5 crudy ***** válasza:
Persze nyugodtan.
2017. jún. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 crudy ***** válasza:
De a realista vilagkepnek az a lenyege h a legnagyobb valoszinuseggel rendelkezo lehetoseg fog bekovetkezni. Szoval.igy az h melyik a legvaloszinibb az toled fugg.
2017. jún. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!