Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nekitolattam egy szabálytalanu...

Nekitolattam egy szabálytalanul parkoló autónak, cetlit hagytam, végül nagyon le akarnak húzni, mit tehetek?

Figyelt kérdés
Szóval a panel előtti parkolóban mivel kevés a hely a kereszteződés szélén és közepén is szoktak parkolni amíg egy autó elfér. Nem szabályos, de mivel itt ez a szokás, nem csináltam belőle ügyet, hagytam cetlit, láttam hogy a kár sem nagy, én voltam figyelmetlen, gondoltam kifizetem a javítást. Az autó hátsó sárvédőjének fordultam neki miközben tolattam ki a parkolóból a kifelé vezető úthoz többi szabálytalanul középen álló autó között, ő volt a legvégén, este volt és fekete autója van, egyszerűen nem észleltem a tükörből, útra ráforduláskor ott állt. Sajnos nem fotóztam le semmit, ez hiba volt tudom. Megbeszéltük telefonon a dolgot, először rendesnek tűnt, utánajártunk a dolgoknak és arra jutottunk közösen hogy 50-60ezernél ennek meg kell állni, mondtam hogy kifizetem. El is vitte elmondása szerint 2-3 helyre, egyik ebből márkaszerviz volt, majd előállt hogy betétlapot szeretne, mert 150-200ezer forint a javítás. 12éves VW-ről van szó. Két tenyérnyi felületen horpadt a sárvédője, fényezés nem nagyon sérült, az én autómon nem is látszik szinte az egész, csak a lámpám repedt be. Szerintem ez teljesen irreális, mi lenne a korrekt hozzáállásom ilyenkor, mit tehetek?
2020. márc. 7. 19:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
69%
Betétlap és biztosító, majd ők állják.
2020. márc. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Ha betétlapozunk, akkor ő is hibás, mert szabálytalan helyen parkolt.
2020. márc. 7. 19:51
 3/20 anonim ***** válasza:
83%
Nem hibás. 100%-ban te okoztad a balesetet.
2020. márc. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Kifejtenéd?
2020. márc. 7. 20:25
 5/20 A kérdező kommentje:
Nem baleset, károkozás egyébként.
2020. márc. 7. 20:26
 6/20 anonim ***** válasza:
54%

Ha már a szavakon lovagolunk, akkor:

Nem betétlap, baleseti bejelentő egyébként.

2020. márc. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
71%

Attól hogy szabálytalanul állt, sajnos még te leszel 100%-ig felelős. Belátható helyen állt.

egyébként egy elemcsere fényezéssel már simán több mint 100e, iszonyat óradíjak vannak.

Persze ki lehet glettelni meg Madu letüsszenti neolux-szal, úgy ki lehet hozni olcsóbban, csak az nem helyreállítás. A kárt nem ő okozta, joggal várja el hogy rendesen legyen javítva

2020. márc. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
69%

Nincs mit kifejteni ezen. Figyelmetlenül tolattál és nekimentél a másik autónak, tehát egyedül te okoztad a balesetet. Az hogy szabálytalanul parkolt közvetlenül nem befolyásolta a balesetet. Ezért kaphat büntetést, de a nem ő okozta a balesetet, azért egyedül te vagy a felelős.


Amúgy meg kitöltitek a bejelentőt, kettőt visszalép a bónuszod, néhány ezerrel drágább lesz a köteleződ, nem halsz bele.

2020. márc. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm.
2020. márc. 7. 20:49
 10/20 anonim ***** válasza:
52%

Ez amúgy annyira tipikus balkáni virtus...

Ha maximum 5 éves lenne a kocsi, azt mondanám oké, de így..


Te jófej vagy(nem úgy mint sokan.....), és nem elmész mint aki jól végezte dolgát, hanem vállalod a felelősséget és cetlit hagysz.

Ezért a kedves tulaj hálából még a s3ggét is kinyalatná drágán a TE pénzedből, a csotrogányát meg rögtön márkaszervizbe viszi, mikor lehet hogy az autó meg rendes szerelőt 5 éve nem látott, és 10 éves gumival járkál.

Természetesen a potyalesője rögtön márkaszervizbe rohan a 12 éves autóval, ahol az olajcsere is 3-szoros áron indul, véletlenül sem egy jó maszek szakihoz(vagy saját szerelője?), gondolva arra hogy MÁS pénzével játszik.

Vagy nagy lábon akar élni a pénzedből, vagy a fél autót ki akarja pofozni a pénzedből, vagy nyerészkedni azzal, hogy tőled behajt 200K-t, és majd hátul a kertben kap a kocsi egy kis kittet, kalapácsolást, rá ködölést és örül magának.


Nem leszek népszerű, de ha le akar húzni, én a helyedben megmondanám, hogy akkor te azt sem tudod miről beszél, nem ismered el a hibát, ő meg akkor perelgessen, mert sajnos így megy a világ, és jelenleg te szívsz azért amiért lelkiismeretes voltál, és nem elhajtottál mint a sok kevesebb gerinccel megáldottak.

Külön poén, hogy ha leléceltél volna, az ilyenek kárognának a legjobban, hogy mennyire szemetek az emberek hogy cetlit sem hagynak.


Persze ha nem tudsz vele megegyezni, akkor már érdemesebb biztosítóval fizettetni, 2-t ugrik lejjebb a biztosítási bónuszod(ez negyedévente párezer ft-ot számít), és nem kell kiperkálnod hirtelen 200ezer ft-ot azért hogy egy 12 éves VW-t kicsit leködöljenek.

2020. márc. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!