Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » KRESZ távoktatás vélemények,...

KRESZ távoktatás vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Most tervezem a beiratkozást, de nem tudok dönteni a távoktatás és a tantermi között. Gyorsan le szeretném tenni a jogsit, ezért nem tudok dönteni. A munka miatt kényelmesebb lenne a távoktatás, de nyilván annak is megvan a hátránya.


Olyanoktól várom leginkább a választ, akik így végezték el az elméletet.



2020. márc. 8. 17:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A "gyorsan le szeretném tenni a jogsit" nagyon gxakran elcsúszik, de nem az elméleti oktaráson, hanem a vezetés gyakorlásán... sok a tanuló, kevés az oktató, vannak iskolák, ahol több hónapos a várólista, és a kötelező 30 óra sem szt jekenti, hogy sz biztosan elég a sikeres vizsgához.


É-learning oktatás előnye, hogy akkor tsnulsz, amikor időd van rá, hátránya, hogy nincs kitől kérdezni, ha kérdésed van, valamit nem értesz.

A tantermi oktátások rögzített időpontokban zajlanak, azokhoz kell igazodnod, de ha kérdés van, az oktató elmagyarázza, és az is lehet inspiráló, hogy nem egyedül tanulsz.

Neked kell eldöntened, melyiket gondolod előnyösebbnek.

Sok függ az oktatás minőségétől, egy jó oktatótól könnyebb tanulni, egy rossz meg nem sokat segít.

2020. márc. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én 2 éve tettem le a jogosítványt. Kreszt távoktatásban, és a vizsga napján 1 hibával sikerült is elsőre a kresz. Nincs semmi hátránya. Ugyanis online is csak akkor enged tovább haladni ha sikerül az online felmérés. Ezt csak neked jelzi, nincs következménye, csak addig nem tudsz haladni amíg nem jó.. Így szépen gyakorolsz, és tudod a válaszokat mire a tényleges Kresz vizsga lesz.

Én szerintem nagyon jó, mert otthon akkor gyakoroltam, tanultam amikor ráértem. Mind írtam csak akkor tudtál tovább lépni ha jó volt az online "vizsgád". Már nem emlékszem mennyi volt, de arra igen, hogy amikor teljestíetted az összeset, akkor tudtál időpontot kérni a Kresz vizsgára. Oda személyesen kell elmenni, és ott vizsgázni.

2020. márc. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én most lesz hogy egy éve jogsiztam le, és én is az e-Titán e-learning oktatásos történetet választottam (mondjuk ott ahol én voltam nem is volt órára bejárós variáció)

Nekem tökre jó tapasztalataim vannak ezzel az egész kezdeményezéssel, szerintem nagyon jók az animált szituációk, a videók, érdekességek, amik kicsit elvonatkoztatnak a monoton száraz tananyagtól... nekem nagyon tetszett, én úgy csináltam hogy minden este 1-1,5 órát ezzel töltöttem, igyekeztem minden este 1 modult megcsinálni hosszúságtól független. Amint befejezed a tananyagot, tudsz rengeteget gyakorolni a vizsgára, van próbateszt, vissza tudsz menni a modulokban amiket már megcsináltál, úgyhogy tényleg nekem csak pozitív tapasztalataim vannak. Ha kérdésed van, írj bátran. :)

2020. márc. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

ma 18:01 vagyok.

Még valamit. Előttem írták, hogy a hátránya, hogy ha valamit nem értesz nincs aki megmagyarázza. Nos szerintem eznem hátrány hiszen minden családban van olyan rokon vagy barát akinek már van jogsija, sőt tapasztalt sofőrnek számít. Nekem a férjem volt az. Igen, volt olyan kérdés amin elakadtam, de tudtam kit kérdezni. Ha a férjem nem volt elérhető, akkor megkérdeztem barátokat, kollégákat. Mindenki segítőkész. De ma már akár itt is megkérdezheted ha van amit nem értesz itt is vannak normális válaszadók.

2020. márc. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, ha kérdésed van szerintem a Google segítségével is könnyen megtalálod a választ, hisz tényleg ma már mindenre rá lehet keresni az interneten ^^
2020. márc. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Vizsgára készülni nem azonos azzal, hogy érted a KRESZt. Jogsihoz a tesztet kell tudni, nem a KRESZt.
2020. márc. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem tudok róla, hogy az e-learningnek (távoktatás) lenne bármi hátránya...

1. A legtöbb autósiskola ad kedvezményt az árból, ha ezt választod

2. Megkapod a komplett tananyagot egy az egyben

3. Nem ezeréves könyveket kell lapozgatnod

4. Te osztod be az idődet, akkor tartasz "órát", amikor akarsz, addig csinálod, amíg akarod, akkor csinálsz próbatesztet, amikor akarsz

5. Otthonról csinálhatod, nem kell a fél városon átutaznod munka után, hogy valami koszlott tanteremben hallgasd, hogy egy öreg fószer monoton hangon magyarázza a táblák jelentését

6. Akárhányszor végigmehetsz a leckéken, minden lecke után csinálhatsz minitesztet, illetve a komplett, összes létező kérdést tartalmazó tesztsort is akárhányszor végigcsinálhatod

7. Tantermi órából jó eséllyel egy héten kettőt tartanak, e-learningben minden nap végigcsinálhatsz egy leckét, így sokkal gyorsabban a végére érsz


Én is e-learningben csináltam, rekordidő alatt csináltam meg hibátlanra a KRESZ tesztet.

Szerintem aki nem akar kicseszni magával, az ezt választja. Eddig egy ismerősöm volt, aki a tantermit választotta, de ő saját bevallása szerint annyira suta, hogy ha nem magyarázzák neki szóban, akkor nem érti meg...

2020. márc. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
...egyébként a program mindent elmagyaráz, van súgó, minden szituációt részletesen leír, a teszteknél a helyes válaszokat is elmagyarázza, aki ebből nem érti meg, annak nem is való jogosítvány.
2020. márc. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat akkor maradok a táv mellett 🙂
2020. márc. 9. 08:08
 10/10 A kérdező kommentje:
Nos a vírus kicsit hátráltatott a vizsgában, de végül meglett a napokban, 17p alatt 75/74. Az az 1 pont is abból adódott, hogy rosszul értelmeztem a kérdést. Tehát mindenkinek csak ajánlani tudom ezt a fajta oktatást.
2020. júl. 14. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!