Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Magyarországon forgalomba...

Megmondó Kapitány ! kérdése:

Magyarországon forgalomba lehet ír ni jobbkormányos személyautót?

Figyelt kérdés
Angliábol importáltat de lehet bulgár vagy ciprusi is a előző tulaj.

2020. márc. 8. 20:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Nincs akadálya.
2020. márc. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Persze.
2020. márc. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért jó az neked, ha minden a másik oldalon van? A jobbkormányos autóknál bal oldalon van a járda és ott szállnak be és ki az emberek. Ha ezt otthon használod, akkor csak 1 ajtó használható a beszállásra, különben az út belső oldalán kell kinyitni az ajtót és beszállni. Egy kicsit veszélyesnek tűnik. Nem beszélve arról, hogy egy sima 2 sávos úton, nem látod be a szemközti sávot és így nagyon nehezen lehet előzni. Csak akkor látom értelmét, ha valami extravagáns régi szupercsoda, egyébként értelmetlennek tartom.
2020. márc. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Rohadt sok a biztosítás rá.
2020. márc. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos igen.
2020. márc. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos igen, de reméljük egyszer ez is elmúlik.
2020. márc. 9. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
#3 nekem nem jó, csak azért kérdeztem mert tudvalevő hogy amugy is sok a baleset, ezzel a rendelettel csak növelni akarják a balesetek számát? Nem tünik logikusnak hogy mindenféle szabályokkal arra törekednek hogy csökkentsék a veszélyt aztán csinálnak egy szabályt ami megsemmisiti azok nagyrészének a hatását
2020. márc. 9. 07:17
 8/13 Beviz Elek ***** válasza:
50%

Forgalomba lehet helyezni és nem veszélyes.

"Ha ezt otthon használod, akkor csak 1 ajtó használható a beszállásra, különben az út belső oldalán kell kinyitni az ajtót és beszállni."

Ezt nem igazán értem. Sofőr nélkül nem megy az autó, a jobbkormányosból otthon a padka felől szállsz ki, a balkormányosból minden esetben az út felől.

2020. márc. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok


8-asnak:

Igen, jól írtam. Ha jobb kormányos autóban vezetsz, akkor a padka oldalán ülsz. Ha utasaid vannak, akkor csak a mögötted lévő ajtón tudnak kiszállni, mert ha a másik oldalon próbálják, a felezővonal irányába szállnak ki, ahol autók közlekednek.


Kivételesen tudom miről beszélek, mert Angliában élek és ott vezetek. Voltam otthon az itteni jobbkormányos autómmal és tapasztaltam a hátrányait. Előzni csak akkor tudsz 2 sávos egyenes úton, ha valaki ül az anyósülésen, aki meg tudja mondani, hogy jön-e szembe valami! Vagy nagyon lemaradsz és hosszabb út áll előtted az előzésre, esetleg figyeled a kanyarokat és a szembejövő forgalmat próbálod felderíteni, majd ennek tudatában (esetleg szabálytalanul, jobb kanyarban külső íven) próbálkozol. Egyik életveszélyesebb, mint a másik. Legjobb, ha nem előzöl és pl. követed a traktort km-eken keresztül 😂


Kérdezőnek:

Mivel nem követem az otthoni híreket, nem tudtam, hogy van ilyen rendelet. Ezzel valóban csak a veszélyt próbálják növelni. Nem tartom valószínűnek, hogy bárki hosszú távra jobbkormányos autót vesz otthon, mert a saját helyzetét is megnehezíti, ha családja és gyerekei vannak, akkor azok életét is kockáztatja. Szóval elképzelhető, hogy lehet, csak nincs értelme. Itt Angliában sem használunk balkormányos autókat, mert ugyanez áll fent. A biztosítás is magas lenne rá. Kizárólag csak túristaként érdemes ilyenbe belemenni, vagy akkor, ha valamilyen speciális (veterán) autót vesz az ember. De azt meg nem használja állandóan.

2020. márc. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

#3-astól 8-asnak még 2 apróság


Nyilván a sofőr is ki tud szállni a padka felőli oldalon. Kérdés, hogy ha ott parkolsz és előtted is, mögötted is vannak parkoló autók, akkor hogyan jössz ki onnan? Mert abból a pozícióból nem láthatod rendesen az út bal oldalát. Bár a tükör segít, de az csak azért macerás, mert az autók nem araszolnak, hanem egy kicsit gyorsabban mozognak. Míg Angliában engedélyezett megállni az út másik oldalán, menetiránnyal szemben is, addig ez otthon nem megengedett (ha ez még mindig így van), így ezzel a trükkel sem élhetsz sok helyen.


Másik apró dolog, hogy a lámpák úgy vannak beállítva, hogy az út ellenkező oldalát világítják meg jobban, vagyis otthon az erősebb lámpa pont a szembejövő vezető szemébe fog vágni, míg a szélső lámpád túl rövid lesz, hogy tisztességesen lásd az út szélét (megfelelő hosszúságban) este. Ezért KÖTELEZŐ fényvédő matricákat felragasztani a fényszórókra, hogy ezeket kiküszöböljék. A rossz hír, hogy egy huzamosabb esőzés simán lemossa ezeket a helyükről és akár el is hagyhatja az ember. És ha gyakran veszel ilyet, akkor az sokban fáj hosszú távon.

2020. márc. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!