Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen orvosi alkalmassagi...

Milyen orvosi alkalmassagi vizsgalatot vegez a haziorvos jogi meghosszabbitasanal?

Figyelt kérdés
2020. márc. 10. 09:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez számos körülménytől függ. Látásélességet, színlátást mindenképpen. A kórelőzményektől függően ezt más vizsgálatokkal is kiegészítheti. Nekem pl. szívultrahangra, terheléses szívvizsgálatra stb. is kellett mennem, a vele született jobb tawara-szár blokk miatt, illetve szemorvoshoz, illetve II. típusú cukorbetegségem miatt terheléses vércukorszint ellenőrzésre is.

Tökéletesen egészséges embernél szakrendelésekre nem küldenek.

2020. márc. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez leginkább attól függ, hogy az illetőnek vannak-e ismert krónikus betegségei, illetve hogy az adott orvos mennyire veszi komolyan.

Nekem pl. csak színlátásvizsgálat és vérnyomásmérés volt.

2020. márc. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy az adott háziorvos mennyire túlbuzgó. Én viszonylag fiatal vagyok, 30-as éveimben járok. Betegségem nincs, soha nem is voltam komolyabban beteg megfázáson influenzán kívül. Ennek ellenére a szokásos vérnyomásmérés és kikérdezésen kívül el lettem küldve vér- és vizeletvizsgálatra. El lettem küldve EKG-ra. El akartak még küldeni alvásvizsgálatra is, mert az átlagnál testesebb vagyok és állítólag aki dagadt, az nem tud normálisan aludni. El akartak küldeni terheléses cukorvizsgálatra is, szintén a kövérségem miatt. De e kettőről hála az égnek sikerült lebeszélnem a háziorvost. Látásvizsgálatnál csak a szokásos tábláról számokat leolvasós módszer volt. Egyébként minden leletem negatív lett, a vérképem is normális.
2020. márc. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Wadmalac ***** válasza:

Itt a rendelet, ami előírja az alkalmassági vizsgálat feltételeit.

[link]

A B kategóriás jogsi az 1. csoportba esik, erről dönthet háziorvos.


Van egy felsorolás a kizáró okokról, ha abból valamit meg tud állapítani, helyből felsőbb vizsgálat kell:

"ha az általa vizsgált személynél


a) elmebetegséget vagy annak maradványállapotát;


b) bármely eredetű tudatzavart;


c) epilepsziás tüneteket;


d) forgalomban való részvételt befolyásoló látás vagy hallászavart;


e) a mozgásképesség és összerendezettség ismétlődő vagy tartós zavarát;


f) alkoholelvonó kezelést;


g) kábítószerfüggőséget


állapított meg."


1. melléklet tartalmazza a további előírásokat és szükséges vizsgálatokat.


A vizsgálat gyakorlatilag kimerül a látásvizsgálatban, ha egy A, B kategóriás jogsiról van szó.

A fenti problémákra utaló viselkedés, kikérdezés eredménye, erre utaló orvosi papírok esetén a háziorvos nem dönthet.

2020. márc. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!