Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jogosítvány kiváltásához...

Jogosítvány kiváltásához szükséges az orvosi alkalmassági papír?

Figyelt kérdés

Alkalmassági papír nélkül el sem kezdhettem volna vezetni. Viszont mivel a forgalmi vizsga megvan (azaz alkalmas voltam vezetésre) és az elsősegély vizsga is ezért kérdem, (előbbit elektronikusan megkapja az okmányiroda) hogy az okmányirodába/kormányablakba elég ha az elsősegélyvizsgás papíromat viszem? Vagy kell az orvosi alkalmassági is?


(a személy és lakcímazonosító okmányok persze alap dolog hogy viszem)


2020. jan. 14. 23:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha jól emlékszem nekem kérték, én úgy vagyok vele hogy vidd el, max nem kérik.
2020. jan. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Előző vagyok:

A vezetői engedély első alkalommal történő kiállítására irányuló eljárás során

be kell mutatni:


- a személyazonosság igazolására alkalmas érvényes okmányt,

- a személyi azonosítót és lakcímet igazoló hatósági igazolványt, külföldi esetén a szokásos tartózkodási hely országát igazoló okmányt

- az elsősegélynyújtási ismeretek megszerzését tanúsító, Magyar Vöröskereszt által kiállított igazolást, vagy az ezen ismeretek megszerzése alóli mentesülés alapjául szolgáló végzettség/szakképesítés megszerzését igazoló oklevelet/bizonyítványt.

2020. jan. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Kell!!!
2020. jan. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én novemberben csináltattam, tőlem kérték. Két példányt kellett kapj, rá is van írva, hogy az egyik a hatóságé.
2020. jan. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

AZ gáz ha utólag csináltatok újat?


Az egyik az autósiskolánál maradt/van, a másik pedig eltűnt.

2020. jan. 14. 23:38
 6/12 anonim ***** válasza:
Próbálj meg kérni az autósiskolától egy másolatot belőle, ha nem adnak, akkor bizony újból fizetned kell (vagyis a legtöbb orvosnál biztosan)
2020. jan. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Kérni fogják. De ha nincs meg, akkor menj vissza a doktorhoz aki kiállította az orvosi papírt, és kérj egy másikat. Én is az autós suliban hagytam, de a doki elérhető volt. Írt egy másikat.
2020. jan. 14. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kérik, és nem fénymásolatot, hanem az eredetit, ami ott is mmarad az okmányirodában, iktatják azt.

Amennyiben elveszett, az orvostól kérhetsz másikat.

2020. jan. 15. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

a jogsihoz alap dokumentum, ott kell lennie és el is veszik az ocsmányirodában

ha nincs meg, akkor így jártál

újra meg kell csináltatnod az orvosit és újra ki is kell fizetned, szóval legközelebb kicsit jobban vigyázz rá.

2020. jan. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

itt van a pontos leírás:


[link]


idézem:


Milyen adatokat kell megadni?

A vezetői engedély első alkalommal történő kiállítására irányuló eljárás során

be kell mutatni:


- a személyazonosság igazolására alkalmas érvényes okmányt,

- a személyi azonosítót és lakcímet igazoló hatósági igazolványt, külföldi esetén a szokásos tartózkodási hely országát igazoló okmányt

- az elsősegélynyújtási ismeretek megszerzését tanúsító, Magyar Vöröskereszt által kiállított igazolást, vagy az ezen ismeretek megszerzése alóli mentesülés alapjául szolgáló végzettség/szakképesítés megszerzését igazoló oklevelet/bizonyítványt.


Milyen iratok szükségesek?

Új, kezdő vezetői engedély esetén csatolni kell:

- az egészségügyi alkalmassági véleményt.

2020. jan. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!