Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szeretnék venni egy Simson...

Zsotyesz2 kérdése:

Szeretnék venni egy Simson S51B-motorkerékpárt. Kell e hozzá adásvételi?

Figyelt kérdés
Papirjai nincsenek, kell e adásvételit irnom vagy csak oda adom a penzt az eladonak és enyém a motor? Vagy kell valami füzetlap amire rá van irva hogy megvettem a motort és alá van írva?
2020. márc. 10. 11:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha kelle ha nem a saját érdekedben irjatok papírt, az eladó minden adatával. Későbbi kellemetlenséged lehet belőle. Mi ha azt állítja valaki hogy az az övé volt.
2020. márc. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Adás-vételi mindenképpen kell ami vezetés közben nálad legyen mert ha megállít a rendőr ezzel igazolod hogy tied a motor.
2020. márc. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 D. Brasco ***** válasza:
Cserebere fogadom,többet vissza nem adom mondóka elszavalása a simson mellett elég lesz.........esetleg a kéménybe korommal irhattok adásvételit.........
2020. márc. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

én is vettem már papír nélküli mopedet. A lényeg, hogy egy szabályos adásvételit írj egy füzetlapra, amiben szerepel az eladó minden adata a suemélyije szerint, a te adataid, szintén a személyi ig. szerint.

Aztán szerepeljen a márka/típus, motorszám/alvázszám


Ha az eladónak nincs személyije, vagy csak diktálni akar, akkor az lopott..még akkor is, ha ő hozza a tanukat..akkor meg pláne..


Az egyetlen lapra írt adásvételi maradjon nálad, az eladó fényképezze le, az az övé.


Légy résen, légy profi.

2020. márc. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
Köll
2020. márc. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
És ha az adásvételi megvan akkor más teendöm nincs igaz? Csak mindig legyen nálam!?
2020. márc. 18. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!