Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Mazda Skyactiv benzinmotorja...

A Mazda Skyactiv benzinmotorjai mennyire bizonyultak beváltnak és mennyire számítanak tartósnak új, újabb autók esetén?

Figyelt kérdés
2020. márc. 12. 11:32
 1/1 anonim ***** válasza:

Nagyon megbízható konstrukciók.

Anno Németországban vásárólam egy 2013-as 2.0 120 lóerős skyactive modellt.

Jelenleg 360ezer km van benne, 80%ban autópályán és országúton használom. átl. fogyasztásom 6.1l

Minden szerviz alkalmával a legjobb olajokat, alkatrészeket kapja. Műszaki problémám még soha nem volt vele, csak a kötelező dolgokat kérte.

Egyedül a központi fejegység működött érdekesen,de ezt egy szoftverfrissítés megoldotta.

Én csak ajánlani tudom a típust és a skyactive motort is. Nagyon örülök hogy a hármas mellett döntöttem. Szóba jött még az akkor kifutó hatos golf is. Na annak az 1.4TSI motorja nem tudom hol lenne már ennyi km után... Bár abból valószínűleg TDI-t vettem volna.


Jelenleg nagyon szemezek az új hármassal, elképesztően gyönyörű autó. De akkor már mindenképpen az erősebbik modellt választanám. Viszont a Skyactive-X ről egyenlőre megbízhatóság terén nem lehet sokat tudni,így még néhány évet várok vele.

2020. márc. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!