Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem húz az autó?

ChaserHUN kérdése:

Miért nem húz az autó?

Figyelt kérdés

2005-ös Ford Focus 2 1.6 TI-VCT-ről(benzines) van szó. Röviden tömören, vezérlés eltérést jelzett a gép, hogy késik a szívó oldali. Le lett cserélve kompletten, a vezérmátengely fogaskerékkel, vezérlőszelepekkel együtt. A gyári vezérlés rögzítő eszközökkel csinálták. Pöccre indul, az alapjárat nem ingadozik, viszont egyszerűen nem akar gyorsulni az autó. Padlógázt nyomom neki és alig kúszik feljebb a sebesség. 100-nál raktam a ötödiket pályán, sík úton 110-nél egyszerűen nem is gyorsul fel jobban. Komolyan faterom 1.2-es zsigulija jobban húz sokkal ha lepadlózom és simán felgyorsult 140-ig pályán,, pedig 40 éves. Emelkedőn eddig 3-ban simán 120-ra felgyorsult , kapcsoltam a 4-et szépen tartotta, sőt még gyorsult is tovább, most meg jó ha eléri a 90-et 3-ban ugyanazon emelkedőn és 4-et kapcsolok akkor csak esik vissza a sebesség.

Prémium üzemanyagot tankolok. Olaj is most lett cserélve gyári előírásnak megfelelően Ford 5W30-ra. Motor amúgy szépen jár nincs semmi fura füstje vagy ilyesmi.

Mi lehet még a gondja?



2020. márc. 13. 07:30
 1/5 veterán vas ***** válasza:

Bizonyára kapsz majd nagyon bölcs tanácsokat, tippeket, főleg olyanoktól akik még az életben nem láttak szétszedett vezérlést.

Az a gond, hogy a "sógor is így csinálta", és hasonló netes üzengetésektől, még egyetlen autó sem javult meg.

Vidd vissza a szerelőhöz és reklamálj.

2020. márc. 13. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt hozzá nyultatok addig nem volt semmi baja, vagy már akkor is szar volt?

Mert akkor csak ott lett elszúrva valami.

Én azt se értem hogy mit jelent az hogy késik a szívó oldali.????

De ezért miért kellett a komplett tengelyt kicserélni.

Ha ez a tengely elfordul egy fokot már nagyon sokat jelenthet neki. De még lehetne sorolni a hibákat.

2020. márc. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nézzed meg a levegőszűrő állapotát. Üzemanyagpumpa is eldugulhatott.
2020. márc. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Milyen jó lenne, ha lennének helyek, ahova csak el kéne gurulni és megnézni szakértő, akinek ez a szakmája. Kár hogy ilyen hely nincs :(
2020. márc. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Komplett tengely nem lett cserélve. A vezérműtengely fogaskerekek, vezérműszíj és vezérlőszelepek lettek cserélve. Előtte folyamat égett a check engine, viszont húzott szépen. Most nem ég, viszont padlógázzal is alig gyorsul. Hazafele jövet kollegám is mondta, hogy erőtlenül megy az autó aki velem utazott. Hazaértem leállítottam, újra beindítottam utána meg ment mint a golyó. Félreálltam megint leállítottam, újra elindítottam felvillant a check engine megint nem ment. Többször eljátszottam ezt, volt amikor jól húzott volt amikor nem. Viszont nem aludt el a check engine. Állt pár órát az autó, elindítottam elaludt a check engine de most sem húz. Vezérlés rosszul lett volna beállítva, akkor nem lett volna az, hogy újraindítás után meg jól húz. Szerelő azt mondta, hogy ő cserélné a jeladókat mert a legolcsóbb szar van benne és több autónál okoztak már ezek problémát, persze előző tulaj azt mondta, hogy a legdrágábbat vette bele.
2020. márc. 13. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!