Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Új autó vásárlásánál kiköthete...

Új autó vásárlásánál kiköthetek határidőt?

Figyelt kérdés
Pl. azt mondják, hogy május közepe, én meg azt mondom, hogy júniusra mindenképp szükségem van autóra, ha addig nem hozzák akkor nem is kell! Vagy ha késnek akkor cserébe kérek valamit, +extrát, ingyen szervizt vagy akármit. Ilyen van?

2020. márc. 13. 06:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs ilyen. Mikor legutóbb rendeltem autót, a szerződés apró betűs részében az állt, hogy két hónap a leszállítás határideje, ami indoklás és következmények nélkül + 3-4 hónappal is hosszabbodhat. Szerencsére még 1,5 hónap sem kellett és már le is gyártottál, ide is szállították az autót, pedig benne volt az év vége, ünnepek is. Aztán mikor át akarták adni az autót nyári gumikon, szakadó hóesésben én kértem, hogy pár napig had maradjon az autó még a szalonban és akkor hoznám csak el, ha kicsit jobbak lennének az útviszonyok. Hát nem nagyon tetszett nekik még akkor sem, ha napi tárolási díjat fizetek.

De lehet hogy van márkánként is eltérés. Megrendelés előtt kérdezz rá!

2020. márc. 13. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%

Bármit kiköthetsz, majd mondanak rá valamit.

Ugyanis kettőt áll a vásár.

2020. márc. 13. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
58%
Kétlem... vegyél máshol, ez lesz a válasz kb
2020. márc. 13. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
84%
A kereskedo nem hinnem, hogy feleloseget vallalna a beszallito feladataiert, foleg mostanában amikor azt sem tudhatod, hogy mit hoz meg ez a koronavirus mizeria.
2020. márc. 13. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
72%

Jelen helyzetben elég kicsi az esély, hogy te ilyen feltételeket szabva elérj bármit is. A koronavírus miatt hülye lenne bármelyik szalon bevállalni bármi nagyobb összegű garanciát.

Sőt jó eséllyel előre nem is fog. Max, ha nem jön meg, hisztizel, nagyon vered az asztalt, akkor majd adnak valami kisebb dolgot (egy garnitúra téligumit, egy ajándék olajcserét, vagy valami hasonló kisebb értékű dolgot)

2020. márc. 13. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
72%
Egyébként pedig eleve a szalon fogja megmondani milyen szállítási határidőt tud adni a végleges kiválasztott modellre, nem pedig te.
2020. márc. 13. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

#6: Nem érted: én elfogadom az általuk mondott határidőt, sőt rá is hagyok valamennyit, de ahhoz már ragaszkodom!


A koronavírus most nem játszik, attól függetlenül, akármikorra kérdeztem.


Előfordulhat, hogy X dátummal indítok egy vállalkozást, amihez szükségem van az autóra (pl. egy hűtős kisteherre, vagy akármire), anélkül meg vagyok lőve, azért kérdem.

2020. márc. 13. 07:30
 8/13 anonim ***** válasza:
58%

Az autóvásárlás egy szerződéskötés a kereskedővel/gyártóval, és - a törvényesség keretein belül - olyan feltételekben egyeztek meg, amilyenben csak akartok. Az általad leírt feltétel nem ütközik törvénybe, de a kereskedőnek is bele kell egyeznie, akkor lehet ilyen szerződést kötni.


Ha te igazságtalannak találod, hogy ők ígérnek egy határidőt, de csak "talánra", és nem kérhetsz semmit, ha mégse sikerül betartaniuk, akkor két lehetőséged van: (1) nem kötsz szerződést ilyen céggel, (2) megpróbálod rávenni őket, hogy az általad szabott feltételekkel kössenek szerződést, aztán vagy sikerül, vagy nem. Ha annyi ügyfelük van, hogy hónapokat kell várni, akkor nem igazán vagy alkupozícióban.

2020. márc. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
39%
Le se tojnak. Te nem vagy az a fajta az irasodbol következtetően aki vallalkozast fog nyitni. Kereskedők nem köteleztetik magukat semmire veled szembe, majd hülyék lesznek. Neked ilyen specifikus autó kell, ott tuti lesz csúszás nem is kicsi.
2020. márc. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

#9: "Te nem vagy az a fajta az irasodbol következtetően aki vallalkozast fog nyitni."


Mit szólnál, ha azt mondanám, hogy vállalkozó vagyok? :-D

Csak másfelé gondolkodok és új autót nem vettem még soha.

2020. márc. 13. 08:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!