Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lakóautózás tényleg olyan...

Lakóautózás tényleg olyan drága hobbi?

Figyelt kérdés
3 millió forintért keresek jó állapotú lakóautót. Ennyiért Peugeot J5, Citroën C25, illetve a Fiat Ducato trióból találtam ennyiért. Nem kell nekem nagy luxus, ezekben a régiekben még meg van az a lakóautó feeling, nem egy lakás érzetét keltik. De elég sokan mondják, hogy ez egy nagyon drága hobbi. Én nem cigizem, nem iszom, utazni is csak belföldön szoktam, s erre nagyon jó lenne a lakóautó.
2020. márc. 15. 16:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Annak, hogy cigizel vagy iszol-e az égvilágon semmi köze nincs a kérdésedhez.


A lakóautózás alapvetően nagyon drága. Egyrészt ne álmodozz, hogy 3M-ért jót veszel ez teljesen kizárt, annyiért lefingott szrokat árulnak.


De jó, vegyél 3M-ért. Átíratod, illetve biztosítást kell fizetned utána, műszakiztatni kell. A fogyasztása és a javítási költségei jóval magasabbak mint egy személyautónak. Tárolni kell. Hétköznapi használatra alkalmatlan.


Ennek a fényében az a kérdés, hogy évente szerinted mennyit spórolnál meg a használatával? Mert ha mondjuk 300.000Ft-ot (ami szerintem nagyon sok) akkor könnyen beláthatod, hogy tíz év alatt hozná vissza az árát akkor ha amúgy SEMMI költséged nem lenne vele. De mivel nagyon sokat fogsz rákölteni (10 év alatt minimum a dupláját) ezért soha nem fog megtérülni.


Ha van rá pénzed és ez az álmod akkor előre! Pénzügyileg ráfizetés, de nyilván nem ez az egyetlen szempont. Ha viszont pénzügyileg szeretnéd indokoltnak látni, akkor ki kell ábrándítsalak.

2020. márc. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Költséges persze , de ha valaki utazni akar akkor nem ezt mérlegeli.

Ha kimegy valaki a családdal 2 hétre a tenger partra az is költséges és az se hozza vissza az árát sohasem, tehát így nézni hülyeség.

Viszont szerintem meg egy lakóautót jobban meg éri megvenni mint valahol egy vikendházat, ami mindíg ott van semmi változatosság benne.

A lakóautóval ezerszer jobb, szebb kirándulásokat lehet szervezni mint bármi mással.

Nyilván sokba van, de hát ezért fizetni kell.

Szerintem pedig lehet 3 milláért találni jókat, egy alap gép az tökéletes hozzá. Ha akkora hogy 80-nal el lehet menni vele az már elég, mert hiszen kirándulni megy az ember.

https://www.youtube.com/watch?v=96YID7a8VEk

https://www.youtube.com/watch?v=RzQNp3hrJZA

2020. márc. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

"Költséges persze , de ha valaki utazni akar akkor nem ezt mérlegeli. Ha kimegy valaki a családdal 2 hétre a tenger partra az is költséges és az se hozza vissza az árát sohasem, tehát így nézni hülyeség."


Ennél röhejesebb indoklást nehezen lehet kitalálni. Egyrészt a kérdező kerek perec megmondta, hogy csak belföldi kirándulásra használná, szóval hogy jön ide a tengerpart?


Másrészt az ember nyilván szokott spórolni az útjain. Ha nem akarna spórolni akkor minek venne lakóautót?


Az igazi kérdés az, hogy mennyit spórolna vele, lásd a #1 kérdést. Ettől függ, hogy anyagi értelemben megéri-e.

2020. márc. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Belföldre fölösleges a lakóautó.
2020. márc. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Most alapvetően belegondolsz az autó maga "drága" dolog. Egy lakóautót pedig sokkal kevésbé használsz ki, drága javítani fenntartani, alapból drágább rá minden (matrica, kötelező költségek, tankolás).


Belföldi utazáshoz meg aztán végképp felesleges. Abból a 3 millióból évekig elvagy olcsó szállókban, egy-egy éjszakákra hotelekben, apartmanokban attól függően merre jársz és ezerszer komfortosabbak is.

2020. márc. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Csak úgy kíváncsiságból: Egy évben hány napot használnád?
2020. márc. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Olyanon nem gondolkoztal ami utanfutos, tehat autoval huzod magad utan?

Nem tudom milyen autod van de itt nalunk vannak akik pickupokkal meg egyteruekkel huzzak a campingautokat.

A campingauto nem draga, a zart lakokocsi mar dragabb. Itt egy hasznalt campingkocsi kb atszamolva 1-1,5 millio. Csak auto kell hozza amivel vontatod.

Nem tudom Magyarorszagon kell e ra ado vagy muszaki, ennek jarj utana.

Ha sokat autazol akkor lehet olcsobb mint szallast berelni. Belfoldi utazasnal szerintem nem eri meg kivetel ha tenyleg sokat utazol mert pl nyudijas vagy. 2 het evente keves, ugy nem eri meg.

2020. márc. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem olyan drága hobbi az mint sokan gondolják. Egyszer kell rá beruházni és utána már a műszakin meg a kötelezőn/adón kívül nem nagyon van más költség. 3 gurigáért pedig öreg, de nagyon jó állapotúakat és jól felszerelteket lehet találni.

Mivel ezeket a gépeket szezonálisan használják, nincsenek széthajtva és a koruk ellenére kevés km van bennük.

Az meg semmihez sem fogható, amikor lemész vele a Duna-partra és egy hétig teljes kényelemben élvezed a természetet.

Bár nekem "csak" lakókocsim van, de a baráti körömben van lakóautós is, szóval ismerem a feelenget.

2020. márc. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Na ez az, utolsó. :) Meg az az érzés, hogy más környezetben, de a saját ágyadban alhatsz. Gondolkodtam amúgy lakókocsiban is, csak az a baj, hogy egy 1100 kilós autóval csak valami mütyür 750 kilósat szabadna csak húzni. Akkor már inkább lakóautó.
2020. márc. 16. 09:45
 10/11 anonim ***** válasza:
Azért egy 750 kilós lakókocsi már nem olyan kicsi! Az már 3-4 személynek elég és a felszereltsége is lehet profi. Egy zárható elősátorral pedig több mint a duplájára növelhető az alapterülete.
2020. márc. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!