Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hány év múlva fognak megszűnni...

Hány év múlva fognak megszűnni, a belső égésű motoros autók?

Figyelt kérdés
2020. márc. 17. 08:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
37%
30-40. Remélhetőleg.
2020. márc. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
30. Azt jósolják, hogy 2050-re elfogy a kőolaj, így nem nagyon lesz más lehetőség.
2020. márc. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

"30. Azt jósolják, hogy 2050-re elfogy a kőolaj, így nem nagyon lesz más lehetőség."


nem csak kőolajból lehet üzemanyagot gyártani, lást E85.

2020. márc. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%

A hagyományos kuti kőolaj ebben az évszázadban még nem fogy ki. Példa rá, hogy már 30 dollár hordója az olajnak, holnaptól újabb húsz forinttal olcsóbb a benzin300/liter. Ha fogyóban lenne, már aranyért árulnák.


Inkább az elektromos autók jelentenek veszélyt az olajbáróknak..ezért tesznek leresztbe. Sokkal több, olcsóbb tisztán villanyautónk lenne, ha gördülékemyen enne a gyártás..


A belsőégésű motorok tömeggyártása gyártása még legalább tíz év, talán a dízel szemályautó-motor szűnik meg, a turbós benzinesnek még van húsz éve.


Kérdés, hogy a repülés, a hajózás, a hadászat felvesz-e annyi kőolajszármazékot, hogy ne legyen belőle konfliktus?

Mert hogy lesz, az biztos.

2020. márc. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nme fognak megszünni , csak esetleg korlátozzák majd bizonyos helyeken.
2020. márc. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 $$$$$ ***** válasza:
75%
Remelem minnel később. Ember gondolkozzatok XD . Hogy lesz áram a fán terem? Aki nem tudja elárulom hogy az elektromos áramnak elenyésző része készül szél vagy víz erőművel illetve napelemmel vagy egyéb nem káros módon. A nagy reszet atomerőművek allitják elő vagy agregatorok (amihez ugyna úgy üzemanyag kell). Illetve az elektromos "autók,, (semmibe se nézem őket ezert tettem idézőjelbe) aksijat meg se tudják semmisiteni hanem telepeken tároljak miutan ki kell cserelni ami nem 10 évek hanem 2-5 év utana kuka. És kikerül egy telepre ahol állni fog. Szerintetek most őszinten ezekután is környezet barátok az elektromos "autok,, ? . Ez csak valakinek az érdeke most. Valaki milliardos lesz ezekböl az elektromos sza****rokbol. De utana le fognak állni mert legalabb ugyan annyira környezet szennyezőek mint a dízel vagy a benzin... És le lehet pontozni nyugodtan. De aki kicsit is bele lat a témaba az tudja hogy igazam van .
2020. márc. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
63%
Nem kizárt, hogy ha elterjednek az elektromos autók, akkor a napelemek is hasonló ütemben kerülnek majd a házak tetejére. Éjjel majd tölt a kocsi a falon lévő buffer akkuról ami újrahasznosítható lesz az autóban lévőhöz hasonlóan.
2020. márc. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 $$$$$ ***** válasza:
0%
Nem lesz minden házon napalem. Mivel egyeyek szerint rákkeltő a közelsége ugyna úgy mint a nagyfeszültség közelsége is. Nem villamaos mérnök vagyok hanem gépészmérnök hallgato. Tehat nem tudom hogy tenyleg rakkertő e. De villamos mérnök ismerőseim is mondják hogy sose tennenek napelemet a házukra. Mert nem egésséges ... Tehat kizartnak tartom hogy minden házon napelem lesz. Mert pl.en se tennék a házamra napelemet...
2020. márc. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Biztosan nem lesz minden házon, de elég elterjedt lesz. Most is terjed. De most főleg a háztartások energiaellátása végett.
2020. márc. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

"Azt jósolják, hogy 2050-re elfogy a kőolaj, így nem nagyon lesz más lehetőség."


2001-ben kezdtem az egyetemet vegyész szakon. Tanítottak petrolkémiát is. Akkor az volt a hivatalos álláspont, hogy 2015-2020 között fog elfogyni a kőolaj. Szóval arra a 2050-re nem vennék mérget ebből a szempontból. Szénhidrogének előállíthatóak is akár, lásd bio üzemanyagok.

Ezzel együtt én is azon a véleményen vagyok hogy 30-40 évig még biztosan lesznek lakossági használatban belső égésű motoros járművek. Célgépek pedig még tovább.

2020. márc. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!