Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 130 km/h-val a belső sávban,...

130 km/h-val a belső sávban, kinek van igaza?

Figyelt kérdés
Ma jöttünk haza Budapestről, apukám vezetett. Ahogy felértünk az autópályára, ő beállt a belső sávba, de folyamatosan villogtak és dudáltak mögötte. Ő meg fel volt háborodva, hogy 130-135-tel megy, mit dudálnak rá, és hogy csak azért se fog kimenni onnan... Mondtam, hogy valószínűleg azért, mert haladnának, akik 120-130 környékén mennek, inkább maradjanak a külsőben. Én is ilyen vagyok, agyvérzést kapok, amikor mennék, haladnék, de valaki a belsőben szerencsétlenkedik. Erre hogy én csak ne vezessek ilyen erőszakosan, így is annyi a baleset. Kéthetente kijárok Ausztriába a barátom miatt, ő ezzel szemben 3-4 havonta megy autópályán, ezért kicsit úgy érzem, nagyobb a rutinom. Függetlenül attól, hogy 21 éves vagyok, és nő. Aztán már az ötödik ilyennél rászóltam, hogy ne menjen már ki folyton, mert ezzel tényleg feltartja azt, aki menne rendesen. Most vérig van sértve, hogy "beszóltam" neki, meg én ne akarjam kioktatni, amikor 30 éve van jogosítványa. Igen, csak éppen a vezetéshez nincs semmi érzéke...
2020. febr. 20. 22:11
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
92%
"Round 1. Fight!"
2020. febr. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 D. Brasco ***** válasza:
90%
Apukádnak gondolom van önkéntes rendőr igazolványa...
2020. febr. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
26%
Én leszrnám, felőlem aztán dudálhat villoghat, balról úgysem tud megelőzni...
2020. febr. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
20%

nincs olyan, hogy belső meg külső és abban haladok amelyikben akarok

ha nem alakult ki a párhuzamos közlekedés, akkor jobbratartás van a külső sávban maximum folyamatos előzést lehet végrehajtani

2020. febr. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Egyedül élek, van saját életem, eltartom magam. Szerintem ez már nem éppen a "kislány" kategória.


Nem az a baj, ha mondjuk előttünk a külsőben megy valaki 100-zal, és amíg megelőzi, átmegy a másikba. Hanem hogy ő onnan ki sem akart jönni, hiába volt szabad a mellette lévő sáv. Sőt, még ő káromkodott, meg csapkodott, hogy minek villognak rá.

2020. febr. 20. 22:34
 6/27 anonim ***** válasza:
89%
Ha nem jön mögöttem senki, és a külső sávban mondjuk 100 méterenként vannak autók, akkor én is a belsőben megyek 2x2 sávos autóúton. Aki esetleg nálam gyorsabban akar menni (110-es táblánál 130 felett), azt természetesen elengedem, de nem nagyon szoktak ilyenek lenni. Sokszor van olyan, hogy utolérek valakit, aki a megengedettek előz, olyankor lassítok, de nem villogtatok, megvárom, amíg befejezi az előzést, utána újra nyomom neki. Viszont azokat is megértem, akik haladnának, és már az 50-edik olyan autósba futnak bele, aki nem ismeri a külső sávot, és elkapja őket az ideg. Úgyhogy valahogy közölnöd kéne apukáddal, hogy nem neki kéne betartatni a sebességhatárt másokkal, aki 180-al akar menni, az menjen annyival, egészségére. De a folyamatos belső sávban haladással egyrészt szabályt szeg, másrészt balesetveszélyes helyzetet teremt elő, ha esetleg rámásznak, hogy haladjon már, vagy megelőzik jobbról.
2020. febr. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
88%

Közöld apukáddal, hogy sürgősen újítsa meg az ismereteit, mivel kötelező jobbratartás van. Magyarul - és ha már ő csúnyán beszél, akkor mondhatod így is - húzzál a külsőbe de q... gyorsan battameg!

Egyébként ha az autó órája szerint ment 130-135-el. akkor az 120-125 talán. Minden óra felfelé csal.

Anno édesapám nekem is meg akarta magyarázni az igazát, azzal érveélve, hogy neki már hány éve van jogosítványa. Egyszer szakítottam félbe. Soha többé nem szólt bele a vezetésembe ;)

2020. febr. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
94%
Jobbratartás van, azaz: sebességtől függetlenül, ha nincs senki a külsőben kutya kötelességed ott menni.
2020. febr. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
93%
Sebességtől függetlenül, lakott területen kívűl jobbra tartási kötelezettség van, a belső sávban tilosbfolyamatosan haladni, ha a szélső szabad, kötelező ott haladni, a belső sávot csak előzéskor igénybe venni...
2020. febr. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
40%
Rezesovának, ő elintézi az ilyet.
2020. febr. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!