Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mióta van 4 évszakos gumiabroncs?

Mióta van 4 évszakos gumiabroncs?

Figyelt kérdés
Téli gumi, nyári gumi, gumiabroncs, közlekedés, lemezfelni, alufelni,

2020. márc. 18. 20:29
 1/7 A kérdező kommentje:
Rossz helyre írtam a kulcs szavakat
2020. márc. 18. 20:31
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

Az még haggyán, de úgy látom a google is letiltott.

Hadd ne én keressem meg neked.

2020. márc. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nyilván nem kötelező válaszolni sem. :D
2020. márc. 18. 20:40
 4/7 anonim ***** válasza:
79%
A kérdés inkább az lehetne, mióta van téli, nyári gumi.. az "őskorban" még "négy évszakos" abroncsok voltak csak
2020. márc. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
78%
Régen még csak diagonál gumik voltak és azzal is el lehetett járni.
2020. márc. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
72%

A múlt felemlegetéséhez tegyük hozzá, hogy a körülmények is mások voltak, nagyon kevés volt az autó, és azok is lényegesen kisebb sebességre voltak képesek még "kitaposva" is.

Olyan abroncs volt rajtuk, amilyet lehetett kapni, nem igazán tesztelték azokat, hogyan teljesítenek, mai normák szerint használhatatlannak minősítenék, de akkor az volt, csak... ellenben nem nagyon voltak hosszú tömött sorokban autók az utakon, lényegesen hosszabb volt a fékút, de általában volt hely megállni.

100-110 km/h körül voltak a szoci csúcsmodellek max sebességei, és vissza gondolva az abroncsoknak is köze lehetett ahhoz, hogy akkoriban sok volt az útról lefutásos baleset, havazáskor meg szinte megszokott volt az árokban parkoló autó.

2020. márc. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, hát azért egy Dacia 1310, Skoda 120 tudott többel is menni, s akkor nem is beszéltem a Ladákról.
2020. jún. 24. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!