Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen a trabant gyújtása?

Milyen a trabant gyújtása?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy trabantot venni, és szeretném tudni, hogy van-e olyan trabant (601) , ami már 12 voltos, de megszakítós a gyújtása. (Ha van ilyen, akkor milyen évjáratig volt ilyen?)

2020. márc. 19. 08:08
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

Én úgy tudom a 12 V az már tirisztoros volt.

A 6 V volt megszakitós.

2020. márc. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha jól emlékszem, a 80-as évek elejétől váltottak a 12V-ra, de még a hagyományos megszakítós gyujtással. Csak pár évvel később jött a jeladós verzió.

Vagyis van 12V-os, hagyományos megszakítós tipus

2020. márc. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Bocojo válasza:
Előttem szólónak igaza van.Bár nem tudom pontosan mikortól kerültek bele elektronikus gyujtások.Az èn 601-esem 90-es.Asszem 3. tulaj vagyok,ès megszakítós gyujtás volt benne ,ja ès 12v-os persze. Úgy 15 èvig használtam ezzel a gyujtással.Az utángyártott megszakítók nem a legjobbak.Sokszor előfordult,hogy kihagyott a gyujtás,vagy nem ment egy henger,mert egyszerűen nem zárt össze a megszakító. Kb másfèl ève használok újfajta elektronikus jeladós gyujtást(webáruházban beszerezhető),azóta nincs gyujtás problèma. Èn inkább ezt ajánlanám,vagy gyári megszakító,ha van mèg valakinek elfekvőben. Persze ez csak az èn vèlemènyem.
2020. márc. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
#3! kössz a megerősítést, reméltem hogy jól emlékszem. ;)
2020. márc. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
szar...
2020. márc. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha jól emlékszem 86-ban tértek át a 12 voltra, és volt megszakÍtós gyújtás is 12 voltos rendszerben.De ha nem akarsz szenvedni a megszakÍtóssal, és a gyenge minőségű maszek alkatrészekkel, akkor a tirisztoros gyújtást tedd bele.
2020. márc. 20. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!