Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagy kár keletkezett az...

Nagy kár keletkezett az autómban? Nem tudom elvinni szerelőhöz.

Figyelt kérdés

Most kiderült, hogy amíg külföldön voltam, édesapám véletlenül benzint tankolt az autómba. Töltés közben észrevette és telenyomta gázolajjal. 10-12% körüli lett a benzin aránya. Azóta már többször rátankolt dízelt. Most mondta el, hogy baj volt, amikor én észrevettem az alábbi tüneteket :


- motor indításakor ránt egyet, sokkal nagyobbat mint a szokásos, leálláskor ugyanez.


- rükvercben, alapjáraton a kuplungot felengedve, gázt nem adva, csak araszolni akarok, rángat kicsit a motor.


- menet közben semmit nem észlelek.


Most nem merek vele hazamenni, de már egyik szerelőm sem dolgozik, nem tudom hova vigyem...meg kéne nézetni, de nem tudom el merjek-e vele indulni. Dolgozni is csak kényszerből jöttem be vele, már itt tudtam meg, hogy ez a történt.


Típus : isuzu féle 1.7 CDTI 2004


2020. márc. 20. 15:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez igaz a 10 %, akkor attól nem lett semmi baja.

Főleg meg nem ilyen ránt egyet, az más lesz ott.

2020. márc. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ülj le faterral egy sörre, és beszéljétek meg hogy pontosan mi történt.

Mert ha az tényleg 10% volt, amit folyamatosan higított a rá tankolásokkal akkor te meg sem tudtad volna.

2020. márc. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Háát, a sör sem rossz de én inkább a bort javasolnám! :D


Faterod 2 pohár bor után szépen el fogja neked mesélni az igaz történetet!


Amúgy engedd le az egész tankot, nyomd tele prémium gázolajjal aztán nyomass vele 100 - 200 km-t... ha ez után is furcsán viselkedik a motor akkor egyértelmű lesz hogy károsodott valami....

2020. márc. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!