Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Renault Laguna 1.6 16v RXe...

Zsoltiikaa97 kérdése:

Renault Laguna 1.6 16v RXe 2000évj Mi lehet a baj? Többi lennt

Figyelt kérdés

Olyan problémám adodott hogy adott egy 2000 es évjáratu 1.6-os 16 szelepes Renault Laguna RXE!

Az volt hogy eltört a váltó rúd!

Vettem bele másikat kulisszával együtt ami a mai napon beszerelésre került!

Szerelő csinálta meg nekem!

A probléma vele annyi hogy 1 es től a 4. Sebességig tökéletes de az 5. Sebességben vagy a 3.sebesség van vagy csak simán olyan mintha üresben lenne az autó!

Mi lehet a probléma?

Esetleg valami tipp vagy tanács??

Én arra gondolok hogy szinkrongyűrű lehet vagy a fogaskerék lecsúszott vagy nem tudom!

Hozzá teszem a váltó rúd eltörése előtt minden jó volt!

Rükvercet jól veszi!!

A hasznos és normális válaszokat ezuton is szeretném megköszönni!



#váltó #Renault #Laguna #Renault Laguna 1.6
2020. márc. 21. 22:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Hogy sikerült eltörnöd azt a rudat?

Eléggé lent vannak a lagúnák, gondolom talajmintát fogtál vele.

Valószínű nem csak az sérült, hanem más is.


A váltónak semmi baja, a kulissza lett szrul felrakva.

2020. márc. 22. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ugy sikerült eltörni a rudat hogy az előző tulaja olaj nélkül rángatta kettesbe és ez miatt el gyengülhetett a rúd!

A kulissza pontosan a helyén van ezért nem.is értem!minden sebességet normális ott vesz ahol kell de az ötödik az vagy nem.kapcsol vagy montha ujra harmadikba tenném!

2020. márc. 22. 09:06
 3/5 anonim ***** válasza:

Biztos nem magával a váltóval van a baj, vannak ilyen trükkök, hogy csak bizonyos fokozatban szabad felrakni egy kulisszát, meg vannak fokozatrögzítő csavarok, azokat véletlenül valaki kitekeri, meg rossz motortartó miatt rosszul áll a váltó, és hülyén vesz fokozatokat.

Vagy törött kaszni, és rossz helyen van a váltótartó.


Nem emiatt adták el az autót?

2020. márc. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A kulissza jól áll? A sebességváltó karon érzed, hogy "befogadta" a két kérdéses fokozatot?
2020. márc. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Az autot 2es Lagina vásárlása miatt adták el!

De sajnos minnt utolag kiderult ezek az emberek csak használták az autot de nem foglalkoztak vele!

Mindedjik sebességet érzem hogy veszi ill hogy befogadta csak épp az 5. Sebességnél vagy 3.at fog vagy üreset!

Szinkrongyűrűre gondolok hogy az lehet a probléma! De ez nem 100%!

Jelenleg a tegnapi nap elvittem vissza a szerelőhöz hogy csináljameg mert addig nem hozom el még nem jó!

Ide azért irtam mert itt sokszor kaptam már jo választ ill segitséget

2020. márc. 23. 10:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!