Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hasznalt etolajjal hogy lehet...

Hasznalt etolajjal hogy lehet jarni? Honnan lehet beszerezni?

Figyelt kérdés
2020. márc. 23. 13:31
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Igy van, keverve kell hajtani. Honnan lehet beszerezni nagyobb mennyisegben ilyen novenyi olajakat?
2020. márc. 24. 08:04
 12/15 Majatom ***** válasza:
Olyan kifőzdében, lángossütőben, ahol sokat használnak. Még lehet örülnek is ha elviszed tőlük, mert elvileg veszélyes hulladék. A használtnak, ami többször fel volt hevítve, még jobb is a viszkozitása. A keverési arányt kell kikísérletezni, aminél még nincs nagy szaga. Én öntöttem régen traktorba a gázolajhoz, de ha akkora mennyiséget tettem bele, amivel már megérte volna foglalkozni, annak már nagyon sültkrumpli szaga volt, szóval annyiban maradt. Mondjuk ez pár tízen éve volt.
2020. márc. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Az a baj hogy sok helyen már pálmazsírt használnak bő olajban sütéshez.Régi dízeleket szoktak venni az étolajas járáshoz.2-3 év kinyírja aztán mehet a bontóba.
2020. márc. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Hadd tippeljek! A6 2.5V6 TDI mi?
2020. márc. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

A károgókat engedd el.Nyugodtan.Én 1,7 isuzu Astrába használom(80Ft/liter árban veszem )jelenleg felesbe keverem+5% benzin.

Katalizátoros lévén ebben a keverési arányban gyakorlatilag semmi,ismétlem semmi szaga nincs,kb olyan 70-30 tól érezhető,de akkor is kizárólag az autó max 1-2m környezetében.A közhidelemmel ellentétben a rendőrnek sem jog sem hatásköre nincs erre(egyébként nem is érdekli)aki ebben illetékes ez a NAV.Amenyibben megfelelően tiszta olajat használsz,szűrőt 5000km-ként cserélsz az égvilágon semmi nem fog történni.

2020. márc. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!