Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tönkretehetem a motort vagy...

Tönkretehetem a motort vagy megrövidíthetem annak élettartamát nagyobb igénybevétellel? (magasabb fordulatszám)

Figyelt kérdés

Tehát arra gondolok, hogy nem általános mindennapi városi felhasználás, munkábajárás, iskolábajárás, boltbajárás ahol általában 2000 körül mennek vele mindig, aki jobban megy vele az is max 2500-3000-ig pörgeti még gyorsításnál is.

Én viszont mivel többnyire csak arra használom, hogy elmenjek autókázni így nem igazán számít a fogyasztás és pörgetem ám rendesen, ha éppen nem kisutcában meg nagy forgalomban közlekedek és van rá lehetőségem, akkor 6500-ig megyek vele és 90%-ban 2500-3000 körül van tartva alapból minimum, autópályán is kigyorsításkor 4000-5000-ig pörgetem vagy maxig minden fokozatban 1-est kivéve, 1-esben soha nem pörgetem magasra.


Azt még hozzáteszem, hogy az autó 9000-10.000km-enként mindig megkapja az olajcserét, karban van tartva, prémium üzemanyag megy bele, minőségi szűrők és alkatrészek nem olcsó utángyártott, gyári előírt motorolaj, hűtőfolyadék is cserélve stb.


Nekem viszont ennek ellenére is azt mondják, hogy ezzel tönkreteszem a motort. Mi a valóság?



2020. márc. 27. 22:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha meleg motorral csinálod, akkor nem sokkal károsabb. A sok hidegindítás, halogatott olajcserék/javítások sokkal jobban kikészítik a motort.
2020. márc. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ja igen azt hozzáteszem akkor, hogy az olaj mindig szinten van minimum középen de általában max-on, hűtőfolyadék szintén, és csak meleg motorral gyorsítgatok ki, amíg hideg a motor addig 2000 a fordulat NAGYON maximum 2500 és nem onnatól kezdem kihasználni amikor már a hűtővíz bemelegedett, én úgy tapasztaltam, hogy amikor a váltó már puhán bemegy akkor kb a motorolaj is már jó lehet.

Tehát csak üzemi hőmérsékleten megfelelő kenés és hűtés mellett.

2020. márc. 27. 22:50
 3/10 anonim ***** válasza:
Akkor semmi. :)
2020. márc. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Túlliheged ezt az autó-használatot. Egyszerűen ülj bele és vezesd, mint bármelyik más átlagember. Ne tudományoskodj, nem áll jól neked. ;)
2020. márc. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Jaj félreértés ne essék nem okoskodni akarok itt, csak annyian rémisztgetnek ezekkel. Nem akarom a nagy élvezet közepette szétb*szni a kocsit ha már annyira vigyázok rá.
2020. márc. 28. 00:03
 6/10 anonim ***** válasza:
61%
Az azért túlzás hogy vigyázol rá ha ész nélkűl bőgeted.
2020. márc. 28. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Üzemi hőfokon nem teszel benne kárt. A fogyasztáson fog ez elsődlegesen meglátszódni.
2020. márc. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azért az sem mindegy hogy dízel vagy benzines, meg az sem hogy mennyi a max fordulatszám. Ha dízel, akkor jár neki az 1 perc néma csend, mert akkor szinte feleslegesen bőgeted, "kínzod" a motor. Ha meg benzines, akkor meg megeshet az is hogy az kínozza aki nem pörgeti 2000 fölé..
2020. márc. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Szívóbenzin tehát nem árt neki persze de túlterhelni se jó. 6500-ig pörög ahogy a legtöbb. Ki az a kamionosokon kivül aki gázolajjal közlekedik? :D

Dízelt nem kell pörgetni annak nyomatéka van, az annak kell aki nagy terheket mozgatna meg vagy vinne fel emelkedőn. Teljesítménye nincs, élményautózásra nem jó nagyon kevés kivétellel.

2020. márc. 28. 18:36
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"A dízelnek ....teljesítménye nincs"

Köszönjük Emese. :D

2020. márc. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!