Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik oldal melyik?

Melyik oldal melyik?

Figyelt kérdés
Angolországban vagyok és segítség kellene. Tönkrement a jobbkormányos kocsim vezető oldali, tehát jobbos ajtózárja, és rendelnék másikat a netről.De az angolok nem a bal-jobb kifejezést használják, hanem az egyikre azt mondják, hogy off-side, a másikra azt hogy near-side. És nem tudom, hogy melyik melyik. Tudna valaki ebben segíteni?

#off-side
2020. márc. 28. 12:24
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
És senki sincs ott, Angolországban, aki meg tudná mondani? Én sosem hallottam ezeket a kifejezéseket, de angoltudásom alapján úgy gondolom, hogy mivel a near azt jelenti, közel, az lehet a vezetőoldali.
2020. márc. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Vezető oldal = Offside

Utasoldal = Nearside

2020. márc. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező kapott két teljesen ellentétes választ.:)
2020. márc. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Utolsó, pont ez a bajom. Már hívtam pár itteni barátomat, eddig döntetlen. Ez meg ahhoz elég, hogy egy mellérendeléssel kidobjak 20 fontot.
2020. márc. 28. 12:52
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Már a másodikban leírtam a helyes választ, de ha nekem nem hiszel akkor guglizz rá..


Vagy itt egy videó:

https://www.youtube.com/watch?v=Mcal-51XZ4Q

2020. márc. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszönöm, tökéletes volt a videó. Vagyis az angolok az út széléhez viszonyítják a dolgot, vagyis az út széléhez közeli a near, a belső az off side. Megy a zöld.
2020. márc. 28. 13:18
 7/7 anonim ***** válasza:

Fél percbe került.


So if you're driving along a road (hopefully on the left), the side of your car nearest the kerb is the nearside (the left side) and the driver side is the offside (the right side of the car). 'Near the kerb = nearside'.


Gépi fordítás, mivel ángliusul nem értek:

Tehát ha egy út mentén halad (remélhetőleg a bal oldalon), akkor a járdára legközelebb eső autó oldalsó része a bal oldali (bal oldal), a vezető oldala pedig az oldalsó (az autó jobb oldala). „A járdaszél közelében = a közelben”.

2020. márc. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!