Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen pollenszűrőt vegyek?

Milyen pollenszűrőt vegyek?

Figyelt kérdés

Ahogy nézem a kínálatot 3 féle van:

-sima átlagos

-részecskeszűrő

-aktív szénszűrős


Milyet vegyek? Közepes pollen allergiám van. És örülnék, ha dugóban az autók kipufogó füstjét kevésbé érezném. Köszönöm előre is!



2020. márc. 30. 00:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Akkor aktívszeneset vegyél.
2020. márc. 30. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Kufli válasza:
Aktív szénszűrősnek még egy pont.
2020. márc. 30. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem mindegy melyiket veszed, a lényeg, hogy minimum olajcserékkor cseréltesd ki a pollen szűrőt is! Egyébként az a véleményem, hogy szinte az összes autóban lévő pollenszűrő a faleveleket , bogarakat még elfogadhatóan szűri, de a pollent, stb, már nagyon gyengén vagy sehogy, mert fars , azaz a szűrő mellet be tudja szívni a "koszos" levegőt a rendszer, mivel a pollenszűrők nagy többségénél, nincs tömítettség a szűrő és a szűrőház között.
2020. márc. 30. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Az mi?
2020. márc. 30. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Így van ahogy a 3. irja.

Én is most jöttem erre rá, hogy lötyög a helyén szűrő.

Nem nagyon de kisebb mint a helye és akkor pont betud mellette menni minden.

2020. márc. 30. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az én autómhoz csak sima és aktívszenes van. A polleneket, porszemeket mindkettő megszűri. A szenes annyival tud többet, hogy bizonyos mértékig képes a szagokat is megszűrni. Mivel csak pár ezer forinttal drágább a szenes és nem kell túl sűrűn (én évente egyszer szoktam, a márkaszerviz szerint elég lenne 2 évente) cserélni, ezért azt veszem.

Valóban nem tökéletesen hermetikus a tömítettség. Ennek ellenére mindig nagyon poros szokott lenni a szűrő, nem csak falevelet vannak rajta. Tehát a semminél mindenképp többet szűr ki. Elég kicsi ezeknek a szűrőknek az ellenállása. Így azt tapasztalom, hogy a levegő a lehető legrövidebb úton áthalad rajta, nem fog kóvályogni megkeresve a szűrő szélét.

2020. márc. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

6 #-os A levegő nem fog kóvályogni , ez tettszet és nevettem is rajta.

Tudod az a helyzet, hogy a levegő azon a részen fog leginkább bejönni ahol a legkevesebb az ellenállás, azaz ahol a legkevesebb akadályba ütközik !

Ez azt jelenti, hogy könyeb neki a bejutás, azon a részen, ahol nincs szűrő, ahol nincs tömítettség. Így nagyon sok szűretlen levegő jön be a fülkébe. Ezért az a véleményem, hogy szinte mindegy milyen szűrőt vesz a kérdező!

Megjegyzem, hogy a téli időre, kifejezetten a szénmentes szűrőket ajánlja, szinte az összes autógyártó.

2020. márc. 31. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mann-filter-t! Legjobb!
2020. ápr. 2. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. ápr. 2. 07:49
 10/12 anonim ***** válasza:

# 7 Pontosan! Mint írtam, ezek a szűrők nem nagy ellenállásúak. A levegőnek az a legkisebb ellenállás ha a legrövidebb úton áthalad rajta. Nem fog az áramlás irányára merőlegesen kikúszni a szűrő széléig, hogy megkeresse a szűrő szélét. Tehát 98%-ban a szűrőn fog áthaladni. Ha cseréltél már pollenszűrőt, láthatod, hogy az egész nagyjából egyenletesen poros, koszos, nem csak a szűrő szélein ahol minimális tömítetlenség lehet. Valami tömör, masszív, nehezen átjárható szűrőre igaz az, amit te vázolsz, de nem az autók pollenszűrőjére.

De akkor a továbbiakban a "nagy áramlástani szakértővel" nem fogok vitatkozni. Nyilván azok a mérnökök is kivétel nélkül mind hülyék és nem értenek hozzá, akik az autók szellőzőrendszerét tervezik.

Nem szoktam külön "téli", "nyári" pollenszűrőt használni.

2020. ápr. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!