Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fehéres hab a nívópálcán?

Xlietxl kérdése:

Fehéres hab a nívópálcán?

Figyelt kérdés

3 hete vettem egy kocsit bmw 318i-t. Eddig is figyelgettem az olajszintet a nívópálcán de nem volt semmi baj. Majd 4 kb 4 napja ki lett cserélve benne az olaj 4L castrol olaj került bele.

Most mentem egy hosszabb utat vele kb 160 km-ert majd haza érve le állítottam a motort es kb 15 perc mulva megnéztem az olajszintet kíváncsiságból. Azt tapasztaltam hogy kevés ilyen fehéres hab van a nívópálcán. A hűtővíz maxon van. Ez erintetek ez miért lehet ? Általában rövid távra használom a kocsit most mentem vele hosszabb távot először.



2020. ápr. 1. 16:56
 1/7 A kérdező kommentje:
Annyi hogy most 5 w 30 as olaj került bele mert azt írja az kell bele de van aki azt mondja 5 w 40 es kéne
2020. ápr. 1. 17:06
 2/7 anonim ***** válasza:

Akár 30-as akár 40-es az olaj, amig tiszta addig semmi gond.

A fehér hab viszont arra utal, hogy víz(fagyálló) keveredett az olajba.

Hogyan került bele, vagy mennyi??? Ne kérdezd.

2020. ápr. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az a rövidtávok miatt van, nem tud elpárologni a kicsapódó pára, mert nem melegszik fel eléggé hozzá a motor vagy nem mész hozzá elég ideig. Ha elmész vele egy hosszabb útra el is múlik.
2020. ápr. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kérdésedben a válasz:

"Általában rövid távra használom a kocsit"

2020. ápr. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget csak meg ijestem mivel most használtam először hosszabb útra. Akkor megyek még vele pár napig hosszabb utat megnézem mi történik. Köszi
2020. ápr. 1. 20:19
 6/7 anonim ***** válasza:
De nézd a vízhőt!
2020. ápr. 2. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A vízhő is pont középen van meg sem mozdul.. azért nem is értettem
2020. ápr. 2. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!