Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Akkumulátor ez így normális?

Akkumulátor ez így normális?

Figyelt kérdés
12V 45Ah, 3 éve leállt kocsiból lett kivéve amikor felraktam töltőre (tegnapeste ) 7,5V volt benne. Még ez este beleraktam a kocsiba hogy jó-e világítás ment, oda tekertem hogy megpróbálom megtekertetni de csak egyet kattant és semmi (ezután éjszakára nem raktam fel töltőre). Ma reggel óta fent van töltőn közben 7,5V felment 12,6V-ra de még mindig tölt, beleraktam kocsiba és ugyan az. Ez normális hogy eddig kell tölteni, vagy kuka?

2020. ápr. 2. 20:15
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Azt nagyon könnyen lehet ellenőrizni. Ha pl az akku 45 Ah, azt kell figyelni a töltésnél hány Ah-t teszel bele. Minimum azt a 45Ah-t kel. Akkor ha kipróbálod és nem megy, akkor vége.

Egy egyszerű akku teszt

https://www.youtube.com/watch?v=lKErgWCxOrc

2020. ápr. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

#6

Nem kell azt rekordot elsietni!

Én napi szinten hozok vissza a halálból ólom munkaakksikat. Egy 6v-os 345 Ah-s akkut 1.4V-ról hoztam vissza. A tesztek után 300Ah kapacitása maradt.

2020. ápr. 3. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
7,5V már igen csak mélykisülés. El is lehet szulfátosodva. Nem sok esély van rá, hogy ezt működőképessé teszed. Ha van a töltődőn de "szulfatáló"/"újrakondícionáló"/stb. program, meg lehet próbálkozni vele. Töltőről levéve lehet hogy 12,6V-ot mérsz, de terhelve azonnal lezuhan, áram nem sok jön már ki belőle.
2020. ápr. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Ma reggel azt mutatta hogy fel töltött és felment 14,4 majd le 12,6 a töltő. Beleraktam a kocsiba és nagyon nagyon nehézkesen áttekerte.
2020. ápr. 3. 09:09
 15/15 A kérdező kommentje:
14,4 és 12,6 között felmegy, lemegy, felmegy, lemegy így közte ingadozik
2020. ápr. 3. 09:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!