Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autóban lévő benzin (E10)...

Az autóban lévő benzin (E10) tényleg megromlik ha nem hajtjuk az autót 30 napig?

Figyelt kérdés

[link]


Ezt olvasta faterom, és azt találta ki erre, hogy heti 1x megy a kocsival 30 km-t akkor nem fog tönkremenni a kocsi. Van bene 30 liter kb


Persze újat nem tankol bele... és nem megy sehová csak csapatni akar a városban.


Kérdés hogy ez hülyeség-e?



2020. ápr. 2. 22:54
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
Ja és vadi új Peugot 307-es kocsi...
2020. ápr. 2. 22:55
 2/30 anonim ***** válasza:
58%

Ugyan úgy alkotóelemeire bomlik ha használod. Lényege, hogy ne legyen benne 30 napig a benya.


Mondjuk az enyémbe már 60 napja benne van és nem érdekel, mert most azért nem fogok elmenni sehova, otthon maradok, jobb ez így.

2020. ápr. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
12%
kerti gép nem egyenlő autóval.
2020. ápr. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

#2 Igen, ezt mondtam neki én is...

Nem értem mi a rossebnek kell most mászkálni, mikor minden házhoz jön, TESCO autó, + nővérem segít bevásárolni, hogy ne kelljen boltba se menni.

2020. ápr. 2. 23:33
 5/30 A kérdező kommentje:

#3 Ez oké, de ha kicsapódik a kocsiban akkor mi történik?


Eddig ritkán maradt 30 napnál tovább benzin autóban.

2020. ápr. 2. 23:37
 6/30 anonim ***** válasza:

és ha más dolga van, mint csapatás?


Ez oltári hülyeség amit a benzinről terjesztenek.

2020. ápr. 2. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Nincs más dolga 😃 nyugger.

Bevallottan csak veretni akar az üres utakon.


Direkt azért zártam őket be, hogy ne fertőződjenek meg. Direkt azért nem járkálok ki én sem a home office-ból.


Mi van ha rendőr igazoltatja, hogy mi a francot keres kint ilyenkor?


Mi van ha a zsaru leköhögi?

2020. ápr. 2. 23:43
 8/30 A kérdező kommentje:

Egyébként utánanéztem, eddig is 6.4% ethanol volt a benzinben, ami most emelkedett 8.2%-ra


Szóval így vagy úgy de az E5-öt se jó akkor elrakni. Prémiumot kéne beletankolni, vagy benzinstabilizátort (bár autöba nem tudom mehet )


[link]


...

Abban igaza van hogy néha kicsit járatni kell a kocsit, csak szerintem túl nagy a kockázat most... és valójában tiltott is, ha nincs célja.

2020. ápr. 2. 23:46
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
A média a lufiból hőlégballont csinál. Itt majdnem 10 éve E10-van és nincs belőle gond. Sőt így belegondolva, decemberben indítottunk be egy 1-es Golfot ami 2013 óta nem járt, és 99,9%, hogy E10 volt benne, különösebb gond nélkül beindult, volt alapjárat, a gázt is vette, pedig elvileg ez a kocsi már abba a kategóriába esik aminek árthat.
2020. ápr. 3. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

Köszi, szerintem is ki kell bírnia 1-2 hónap állást.


Meg akkor E5 se áll el ugyan úgy.


Egyszerűen fizikailag lehetetlen hogy +2% ethanol ennyire megváltoztaná a kémiáját, hogy ennyivel korrózívabb lenne.

2020. ápr. 3. 00:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!