Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehetséges, hogy a több éve...

Advance kérdése:

Lehetséges, hogy a több éve vásárolt benzin (vagy gázolaj) "megromlik"?

Figyelt kérdés
2016. júl. 29. 21:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges. Vannak olyan adalékanyagok az üzemanyagokban, amik egy idő után lebomlanak, átalakulnak. A benzinben található etanol például vizet köt meg a levegőből, ezzel elég sok érdekességet tud előidézni, főleg, ha acéledényben tárolod. Ezektől az üzemanyag még éghető maradt, sőt, talán használni is lehet, de már nem lesz az igazi. Megváltoznak az égési tulajdonságai, lehet, hogy már nem tudja azt, amit eredetileg. Vagyis mondjuk a magas kompressziójú benzinmotorhoz megveszed a 100+ oktános csodabenzint, elteszed kannában és mikor fél év után beletöltöd, nem érted, miért csörög a motor. Pedig egyszerűen csak lecsökkent az üzemanyag kompressziótűrése az adalékok átalakulása miatt.
2016. júl. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Lehetséges.

Egy jó sok évre leállított dízel autót biztos nem fogsz tudni elindítani már.

Most vettem egy bontott adagolót, volt benne gázolaj, csak büdös, állott szagú. Felrakva a motorra felpörgött max fordulatra. Szétszedtem, és rozsdás volt belül...

Apró darabokra szét kellett szedni, kipucolni, majd összerakni. Bosch adagoló, nem olyan bonyolult.

Talán csak a lánchajtásos, karburátoros autókat lehet elrakni úgy, hogy elindul utána rendesen.

2016. júl. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
65%
Lehetséges hogy "megpimpósodik", de fűnyíróba még a 2 éves benzin is megfelelő, persze ha rendesen záró kannában van tárolva. Ha a kanna szusszan egyet a kinyitáskor akkor az jó. Ha szép csendben nyílik akkor vagy gázolaj van a kannában, vagy nem zár jól a kanna. Hogy a gázolaj megromlik-e azt végképp nem tudom.
2016. júl. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!