Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tud leégni egy kormánys...

Hogyan tud leégni egy kormányszervó elektornikája?

Figyelt kérdés

Az egyik barátomnak pár napja volt egy balesete. Ment hazafele a városban, mikor az egyenes úton hirtelen a kormánykerék kipördült a kezéből és irányíthatatlanná vált az autója. Egy kerítés állította meg végül. Nagy sérülés az autóban nem történt, jobb lengőkar hajlott meg kicsit illetve az elektromos szervokormánynak az elekronikája ment füstbe. Ez hogyan történhetett meg? Az ütközéstől hogy tudott leégni?


Már felmerült bennünk, hogy nem is az ütközéstől ment tönkre, hanem fordítva, a tönkremenetele miatt történt az ütközés. Mert a lengőkaron kívül semmi olyan sérülés nincs az autón, amire azt lehetne mondani, hogy ki tudja tekerni a kormányt az ember kezéből. Neki meg olyan erőből tekeredett ki, hogy ki is ugrott a jobb hüvelykujja (szerencsére nem tört el).

A másik kérdésem hogy egy hibás elektronika el tudja tekerni a kormányt? Ha nem, akkor mitől pörgöhetett ki a kezéből a kormány ha semmi mechanikai hibája nincs az autónak?



2020. ápr. 4. 15:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezt max vizsgálat után tudná megmondani egy közlekedésügyi szakértő.
2020. ápr. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Esetleg ezt kamuzta be. Ilyen nincs, hogy csak úgy a semmitől elfordul a kormány magától.
2020. ápr. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha elszàll a szervó, a kormàny nehèzzè vàlik.

A kormánymü hibànàl elöfordulhat olyan, hogy masfele kormányzol és az autó megy amerre szeretne.

Ez így nekem inkább hazugság, mint igazság.

2020. ápr. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy bekamuzta volna. Láttam az ujján a sérülést, ma pedig az autót is. Segítettem neki elvinni a szerelőjéhez. Azt leszámítva hogy a kormányközép elment teljesen jól működik az autó, csak most szervórásegítés nincs értelemszerűen, mert az ki lett kötve.
2020. ápr. 5. 17:38
 5/5 anonim ***** válasza:
De én ilyet sose hallottam, vagy láttam, hogy magától a kormány erőből elforduljon arra, amerre ő akar. Aztán kitudja..
2020. ápr. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!