Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Furcsa kormányzás?

Furcsa kormányzás?

Figyelt kérdés

Nem sokára új autót szeretnék venni. Egy J Astra a kiszemelt áldozat. Egyik kollégámnak is ilyen van és ő meg van vele elégedve. Pár nap erejéig autót cseréltünk, hogy ki tudjam próbálni hogy belül is jó-e, milyen vezetni stb.

Amit észrevettem hogy a kormánya nagyon nyúlós. Tempósabban bemegyek egy kanyarba, eltekerem gyorsan a kormányt majd még megy előre több métert az autó és csak utána fordulnak el a kerekek. Ez vajon miért van? Plusz még valahogy az is zavaró hogy semmit nem lehet érezni a kormányon. Az én autómon ha túl gyorsan megyek be egy kanyarba és az eleje elkezd csúszni, azt a kormányon nagyon jól lehet érezni, míg az Opelnél meg csak hallom hogy csikorognak a kerekek. Kérdeztem a kollégámat hogy miért ilyen, vagy hogy mi lehet a hibás benne és erre azt mondta, hogy nem hibás, gyárilag is ilyen, de neki nem tűnt fel annyira. Ez igaz? Tényleg gyárilag is olyan kormányozni mint ha egy tál pudingot kevergetnék? Mert kb. azt az érzetet adja, olyan mintha nem lenne fizikai kapcsolat a kerekek és a kormány között.

Vagy ez a kormányszervó miatt van? Szervós autót most vezettem életemben először, így nem tudom hogy a többi szervós autó is ilyen-e.



2018. aug. 20. 13:24
 1/1 Vortrex ***** válasza:

Ez teljesen normális.

Típusfüggő, mennyire tudja visszaadni az utat a szervó kormány.

Személyes tapasztalatból egy 2003-as szervós Opel Zafira-ban nagyon szépen lehet érezni az utat, de pl. a Fiat Doblo-nak olyan a kormánya, mintha egy számítógépre köthető műanyag kormányt tekernél, se ellenállást, se annak megszűnését, se semmit nem ad át az útból.

Jobban oda kell figyelni az autó mozgására és a sebességre, mert tényleg megtévesztő. Észre se veszi az ember, mennyire repeszt, amíg el nem kezd lecsúszni az útról.

2018. aug. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!