Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha a kocsira a kötelezőt...

Ha a kocsira a kötelezőt online fizetem be, akkor csekk híján mit kell magamnál tartani a kocsiban, ha megállít a rendőr?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 6. 09:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Elvileg kell hogy kapj egy kis igazolókártyát amit a forgalmiban kell tartani. Ez akkor is igaz ha csekkel fizeted és annak az igazoló apját tartod magadnál akkor is kellhet az a kis lap. Lehet szerződéskötéskor a visszaigazoló e-mailben benne van amit ki kellene nyomtatnod és betenni a forgalmihoz hogy azzal igazold hogy van biztosításod.

Egyébként a rendőr a számítógépében a rendszeren letudja kérdezni az autó adatait amiben szerepel a biztosítás is hogy van-e egyáltalán és hogy fizeted-e rendszeresen.

2020. ápr. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Koplárovics Béci ***** válasza:
A csekket sem kell magadnál tartani. Amúgy a legtöbb biztosító küld egy igazolást a befizetett díjról. Ha nagyon félsz, akkor azt kinyomtatod. Üdv a XXI. században.
2020. ápr. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Kb 10 éve átutalással fizetem be. Minek fizessek többet a csekkes fizetési mód miatt és még járkálhatok is a postára. Tiszta önszívatás... Nem tartom magamnál az adott havi kinyomtatott bankszámlakivonatot sem. Soha senki nem kérte. A rendőr rendszám alapján lekéri és rögtön látja hogy van-e érvényes biztosításod.
2020. ápr. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Már jó ideje nem foglalkoznak a biztosítás befizetésével nálunk ellenőrzéskor.

Kétszer megállítottak rutinból, és amikor mutattam volna azt a kis lapot, amit kaptam, eltolták a kezem, azzal a szöveggel, hogy magánjogi szerződés, nem jogosultak vizsgálni.

Az a nyomtatott lap csak a kárbejelentő kitöltésénél segít, mert rajta van minden szükséges adat.

2020. ápr. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!