Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kötelező Felelősségbiztosítás...

Kötelező Felelősségbiztosítás díja befizethető-e online?

Figyelt kérdés
Nem szeretem a postát, a sorban állást, ezért igyekszem nagy ívben elkerülni. Be lehet e fizetni a biztosítást online? A rendőrnek ez esetben igazoltatáskor mit mutatok fel?

2015. jún. 15. 14:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Befizetheted, gondolom az E-Bankos felületre gondolsz. Nekem küldött a biztosító igazolást, amit a forgalmi mellé kell tenni.
2015. jún. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Pontosabban arra ami pl. a szolgáltatóknál van, hogy van egy profil, ott megjelennek a számlák amit i is lehet azonnal fizetni dombornyomott kártyával.
2015. jún. 15. 15:18
 3/5 anonim ***** válasza:

Az Allianz, Uniqua, Groupama, Wáberer, Genertel hirdeti is az online, bankkártyás fizetési lehetőséget, de lehet, hogy más biztosítóknál is van rá lehetőség.


Több biztosítót is váltottam, de mind küldött (zöld színű) igazolást, ami külföldön is használható. (Általában olyat, ami belefér a forgalmi tokjába.)

Sok éve, csoportos átutalási megbízással fizetem, tehát nem postai csekken.


2013. július 1-től, az egyszerűsítési kormányprogram keretében hozott rendelet alapján, igazoltatáskor a rendőr nem kérheti a KGFB igazolást.

(Azért jó, ha nálunk van, mert, például, baleset okozása esetén, egyszerűbb az igazolás, mint telefonon kérdezni a biztosítót.)

2015. jún. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A Wáberer küldött egy számlát, e banki befizetsés után.

azt vagy hordom, vagy nem. a békesség miatt jobb hordani.

2015. jún. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Koplárovics Béci ***** válasza:
Én már nagyon rég csoportos beszedéssel (ha jobban tetszik inkasszó) fizetem a kötelezőt. Megkötöm online az új biztosítást kb minden évben (eddig mindig volt párezerrel jobb ajánlat, akkor is ha simán újrakötöttem - a "meglévő" ügyfeleket utálják a biztosítók), és beállítom a csoportos beszedést netbankon. A biztosító ilyenkor küld (újabban ezt is e-mailben) egy igazolólapot, ezt kinyomtatom, beteszem a forgalmiba. Elvileg a rendőr amúgy is le tudja kérdezni a kötelező meglétét, ha nincs is igazolás.
2015. jún. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!