Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Alufelni vásárlásnál át...

Alufelni vásárlásnál át tudnak valahogy verni?

Figyelt kérdés
Találtam egy egész szép felnit viszont azokhoz képest amiket találtam még ezen kívül, ez egész olcsó és szép állapotú. Fényezve volt nemrég. Az eladó gumisként dolgozik, ezért kicsit tartok attól hogy tud valamit amit én nem. :D Állítása szerint az ő autóján voltak a felnik, neki nem volt vele problémája. Mire érdemes odafigyelni?

2020. ápr. 8. 20:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyanígy vettem, nem vert át.

El kell menni megnézni gumi nélkül, hogy van-e nyoma hegesztésnek. Aztán gépre kell rakni, hogyan fut. Üt-e vagy ilyesmi

2020. ápr. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát így elég nagy általánosságban beszélsz. Nem tudni, hogy ilyen full alap 10 ezer / darab-os felniről beszélünk, vagy valami komolyabb, tudomisén AMG vagy M-es felnik. Vagy BBS, vagy istentudja.


Ha komolyabb, akkor győződj meg róla első körben, hogy nem replika. Mert sok ilyen van... Replikákat eredetiként árulnak az eredeti ár feléért. Azért ezeken szokott lenni cikkszám, gyáró, méret, stb...


Az állapotát meg nyilván meg tudod nézni. Ha újra lett fényezve, akkor sok gond nem lehet vele.


Egyébként gumis valószínűleg nem fog szart adni. Ha ő is azt használta, nagy baja nem lehet.

2020. ápr. 9. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 D. Brasco ***** válasza:
100%

Mondjuk ezt a mentalitást sosem értettem,hogy ha gumis ad el felnit/gumit vagy szerelő autót stb ,akkor az biztosan szar és csak át akar vele baxni.......

Egyebkent jelen esetben pont hogy szerencse hogy gumis akarja eladni,mert akkor fel tudja rakni a centir gepre megforgatni aztan lathatod mi a helyzet

2020. ápr. 9. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is vettem már így felnit netes apróhirdetés alapján. Gumis árulta, futárral küldte. Mivel egyértelműen gyári felni volt, bele volt nyomva a gyártási év (akkor 1 éve jött le a gyártósorról) meg mertem venni. (Olyan autóra vettem, ami akkor csak pár éve volt gyártásban.) Nem volt vele semmi gond. Egy régebbi 15-20 éves felninél már esélyesebb hogy kapott ezt-azt. Ami ha szakszerűen volt javítva, akkor nem nagy gond. De ha pl házilag tákolták, akkor előfordulhat, hogy egy idő után megrepedezik a lakk, ledobja a gittet, stb. Ha pl egy korábbi sérüléstől deformálódott a felni, lehet hogy szemre nem látod, de üthet.
2020. ápr. 9. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :) Sajnos nem bízok nagyon senkiben, sokszor nehéz elhinni hogy van aki tényleg korrekt és nem magának akar csak jót azzal, hogy a másikat hülyének nézi. De gondolom ezt senkinek nem kell magyarázzam, tudja mindenki miről beszélek... :D
2020. ápr. 10. 07:14
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, pl én már ezért sem mernék használt autót venni. Többen lehülyéztek már itt az oldalon, jönnek az értékvesztéssel, stb, mert új autókat veszek. Én meg úgy vagyok ezzel, hogy inkább fizetek többet, de nem egy lutrit kapok. Azt kapom amire számítok, nincsenek rejtett hibák, meglepik, ott a több éves garancia. Az már csak hab a tortán, hogy olyan autót állíthatok össze, ami nekem tetszik és amire szükségem van. Azokat az extrákat pakolom bele, ami nekem fontos, azt a kárpitot, színt, motort választom ki, ami nekem tetszik. Nem az van, hogy olyan kompromisszumos autóm lesz, amiből kapok ránézésre jobb állapotút a piacon.

A másik kérdésedre is itt válaszolok. Igen, gumisnál ha megpörgetik a kereket, akkor kiderül, hogy üt-e. Árakat találsz a neten. Több gumis cég felrakja az árlistáját. Az ár függ attól hogy mekkora az alufelni. Ha "kézben viszed", azaz nem kell le-felszerelni a kerekeket, csak egy centrírt kérsz mondjuk egy 16-17"-os alufelnis kerékre, az olyan 5-6eFt körül megvan /szett. Ha helyben árulják a felniket, ez megoldható. Ha az ország túlsó végében van, akkor nem biztos, hogy megéri az oda-visszautat + az idődet amit utazással kell töltened.

2020. ápr. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!