Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van esély arra, hogy egyszer...

Van esély arra, hogy egyszer olyan társadalomban éljünk, ahol nem kell jogsi a vezetéshez, mert mindenki megbízik egymásban?

Figyelt kérdés
Nekem az a bajom ezzel jogosítvány rendszerével, hogy az emberek nem bíznak egymásban, és ezért ilyen bürokratikus módszerekhez kell folyamodni, hogy papírral kell bizonyítani azt, hogy tudsz e vezetni. Egy ideális társadalomban közeli ismerős tanítaná meg az egyik a másikat, és nem kéne ilyen hosszú, stresszes procedúrát elvégezni, mint kresz vizsga, rutin vizsga, majd egy ismeretlen ember mellett a közúti vizsga, akinél elég necces, hogy átmegy e, sok esetben a vizsgáztató kedvétől függ és, hogy mennyire nyaliznak neki. Valahogy nem tartom egészségesnek ezt az egészet.
2020. ápr. 8. 22:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%
És hogyan biztosítanád, hogy mindenki ugyanazt tudja, ugyanúgy?
2020. ápr. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%

Nem, mivel a jogosítványnak semmi köze a bizalomhoz. Az azt jelenti, hogy a vezetéshez szükséges alapismeretekkel és minimális rutinnal rendelkezel.

Ha az alapok is hiányoznak, akkor semmi keresnivalód a volán mögött. Egy közeli ismerős pedig aligha képes ugyanúgy felkészíteni valakit mint egy oktató, akinek ez a munkája.

2020. ápr. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
65%
Nem de arra van esély hogy olyan autók lesznek amikhez már nem fog kelleni jogosítvány.
2020. ápr. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Beviz Elek ***** válasza:
79%

Ez nem bizalom kérdése. Most is bízol a másikban hogy ismeri a szabályokat, ha elsőbbséged van nem állsz meg minden sarkon meggyőzödni arról hogy meg is adják.


Ha nincs vizsga amin be kell mutatnod hogy mit tudsz, akkor:

-az is vezet aki tudja magáról hogy nem tud

-az is vezet aki tudja hogy hlye hozzá, soha nem is fog tudni

-az is vezet aki azt hiszi hogy jól tud, de közben egyáltalán nem.


Még így is akadnak akik jogosítvánnyal sem tudnak vezetni, milyen káosz lenne ha nem kellene a kártya?

2020. ápr. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
84%

Ha ezt végig gondolod, akkor semmiféle iskola nem kell. Tanár és bizonyítvány sem.

Két sír egymás mellett:

- azt hittem, meg tud operálni.

- azt hittem, megjavította a féket.


Megbíztak egymásban.

2020. ápr. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
42%
Majd az önvezető autók korában. Talán nem is olyan sokára, mint sokan gondolnák.
2020. ápr. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Elég furcsa elképzelés... ha így lenne akkor senki ne menjen inkább ki az utcára, max tankkal.
2020. ápr. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
27%

Valahol marhaság a jogosítvány fogalma, mire jogosít fel? Talán arra ami egyébként is tanulható, elsajátítható? A rajz is tudás és kézügyesség kérdése, mégis sokan megélnek ennyiből, és pénzt sem fektetett bele.


Továbbá hozzátenném hogy sok éve rendelkezem jogsival, még sem vagyok tisztában minden szabállyal, van amit akkor tanulóként sem értettem, nem is kellett alkalmazni, kvázi jelenleg sem menne másként.

Egy-két alap dologgal tisztában vagyok, és egyébként is fontosabbnak tartom hogy a jármű kezelése menjen az embernek, egy Corvette, vagy egy 200 lóerős Kawasaki már egyenesen fegyver még annak is aki busz vagy kamion sofőr, hisz nem ilyen sebességhez van szokva ahogyan ezek mennek.

2020. ápr. 9. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
82%

"Valahol marhaság a jogosítvány fogalma, mire jogosít fel? Talán arra ami egyébként is tanulható, elsajátítható? A rajz is tudás és kézügyesség kérdése, mégis sokan megélnek ennyiből, és pénzt sem fektetett bele"

Egy félresikerült rajzzal nem is veszélyeztetsz senkit...

2020. ápr. 9. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%

"Egy félresikerült rajzzal nem is veszélyeztetsz senkit."

Biztos?

2020. ápr. 9. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!