Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » -30 celsiusos fagyállóhoz...

-30 celsiusos fagyállóhoz nyáron öntöttem fél litert, most javítják az autót és udvaron áll, van esély, hogy szétfagy a motorblokk?

Figyelt kérdés
Vw Sharan, és lakatolják már 1 hete, nem mérettem meg a fagyállót, múlt évben amikor vettem ki lett cserélve -30 vagy -35 fokos (celsius) , ügye van ezeken fűtő kályha, na az lyukas és kifolyt pár deci víz, ( most olvastam, bizti az a baja ) én pótoltam, kb. Fél liter vagy max. 1 ment bele (azért mem tudom mert azt a ioncserélt vizet másik autóba is öntöttem ). Tegyük fel fél liter az higíthatja annyira, hogy jövő héten megfagyjon a -3 celsius fokba? Vagy csak kásásodik?
2019. nov. 30. 15:42
 1/4 anonim ***** válasza:
42%

Dehogy fagy meg.

De azért azt te is kitudod számolni hogy egy fél liter víz az hány %-a az összes folyadéknak.

2019. nov. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ugyan nem pont lineárisan változik a fagyáspont a koncentrációval, de ennyi hígítástól nem fog sokat emelkedni a fagyáspont.
2019. nov. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Itt egy diagram: [link]

-30 fokot kb. 45%-nál tudja. Egy átlag motorban kb. 6 liter hűtőfolyadék van. Ebből neked elfolyt mondjuk 1 liter és az 5 literhez hozzátöltöttél 1 liter desztvizet, akkor még mindig kb. 37.5%-os az oldat, tehát a grafikon alapján még így is olyan -20-ig bírnia kéne.

De ha nagyon félsz emiatt, akkor méresd be.

2019. nov. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Dehogy fagy meg... Még -10be se...
2019. nov. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!