Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Repedt turbó meddig bírja?

Repedt turbó meddig bírja?

Figyelt kérdés

Helló. Linkelek be két képet a turbómról. Jól láthatóan el van repedve, főleg második képen látszik.

[link]

Nem csodálkozom, megvannak az évei, engem csak az érdekelne, hogy lehet-e így járni vele, illetve mennyit szoktak még így menni. Mi lesz a jele, ha tönkremegy, honnan veszem észre, ha baj van? Elkezd kifújni és ennyi? Köszi előre is a segítséget.


2020. ápr. 8. 23:58
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy ez gyári T15, ha számítana esetleg.
2020. ápr. 8. 23:59
 2/5 D. Brasco ***** válasza:
0%
Ha már ennyi eszed van,hogy tudod is hogy szar de mégis használnád,akkor én addig mennék vele amíg szét nem robban,hátha teljesen tönkrevágja az egesz motort ugy ahogy van.Megis csak az a biztos.........
2020. ápr. 9. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha most működik vele jól, akkor addig menj vele ameddig bírja aztán majd lecseréled.

Mert ha jól tudom ez nem javítható, nem is újitják fel.

2020. ápr. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Addig amíg bele nem repül az égéstérbe a szilánk, vagy eltörik a kiegyensúlyozatlanság miatt a tengely, aztán ömlik megállíthatatlanul a motorolaj a hengerekhez...
2020. ápr. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Wadmalac ***** válasza:

Jól látom, hogy a bypass-szelepnél van a repedés?

Ha a turbinatengelynél lenne, aláírnám a legpesszimistább válaszokat, de igy nem.

Ügyes AWI hegesztővel, nikkeles öntvénypálcával meg lehet ijeszteni, hogy ne fusson tovább a repedés.

Akkor a hőbevitel is minimális, turbinától messze, esetlegesen kibír még valamennyit.

De ha a repedés eléri az olajteret, akkor konyec. Azt elég szépen észre fogod venni, ha kicsit is ügyelsz a kocsira, mert úgy fogja köpni az olajat a kipufogóba, mint Józsi bácsi szőlőpermetezője.


De tényleg van kockázata.

Szerintem inkább őket kérdezd:

[link]

2020. ápr. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!