Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az MG / Rover autók megbízhatóak?

Az MG / Rover autók megbízhatóak?

Figyelt kérdés

Azon kívül hogy régiek, egy 6-700 ezer forint körüli példány, közel húsz évesen katasztrófa megvenni? Benzinesre gondolok.


Főleg az MG TF érdekelne... De a Z széria is.


Vagy Roveren belül a 25 vagy a 400-as ötajtós.


2020. ápr. 9. 10:33
 1/7 D. Brasco ***** válasza:
69%
Egyik sem a megbizhatosagarol hires.....raadasul egy becsődölt már nem is létező márka gépei ezek.....én simán kihagynám
2020. ápr. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
11%
Megbízható sz_pórollerek: Tuti hogy már mindegyik egy betegágy, gyártói háttér nélkül.
2020. ápr. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
38%
Minden csak nem megbízható. Erőmérőn volt nemrég egy 75-ös, ott is, meg kommentben is beszélnek, hogy nem véletlenül nem látni az utakon (már)
2020. ápr. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A TF is olyan szétrongyolt?


Helyette akkor valami kisebb motoros, de erős középmotoros? Toyota MR2 tudom, de az inkább 2 millió körül alakul ami értelmes :)


Hozzátenném, nem hülyegyerek autónak kellene, igazából csak érdeklődöm.

2020. ápr. 9. 16:40
 5/7 Domonkos03102 válasza:
61%
Szerintem itt eggyik őtöknek sincsen Rover/MG-je attól hogy már megszünt a Rover attól még minden alkatrész van ami eddig kellet. Egyáltalán nem drágább mint egy hasonló Volkswagen vagy bármi megbizható én ajánlom. Szerintem jó autó.
2020. ápr. 29. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Pszichológusok figyelem, fent látható az önigazolás egy kiváló példája. Minél nagyobb sz_pórollert vett valaki, annál inkább állítja az ellenkezőjét, mert védi önmaga sosem volt tekintélyét. Mert a világegyetemben olyan lehetőség nincs, hogy ő tévedhet, mert amúgy ez lenne a realitás: vettem egyet, de ritka nagy fostalicska, alig várom hogy megszabaduljak tőle, mint garázsban tartott, nyugdíjas orvos tulajdonostól...
2020. ápr. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 garage2003 válasza:

Hát, én nem tudom, biztos külön világban élek másoktól. A családban van 3db rover. 200as szériák, de mindegy is, a 25ben ugyanaz a K szériás motorcsalád van. A 400ban meg a 2.0diesel (20T2N) szintén a 200asban is megtalálható. Na most, nálunk van egy 2.0diesel (20T2N 105hp), egy 1.4 8v (K széria, 75hp) és egy 1.4Si (K széria, 103hp) és valahogy egyiknek sem volt soha baja. A 75lovas kergetve van, de mocskos módon, ment már víz nélkül is 140-el és bírja a mai napig. A 103lovas az egy zsírkirály motor, 15éve a miénk, és soha az ég világon nem hagyott ott sehol és egy mocskos jó karaktere van, pörög, lelkes motor, de nyilván nem egy lóerőháború. A 105lovas diesel meg kimondottan gyilkolásra van tartva, dieselhez méltatlan módon, és az is bírja. Nyilván a korrózióra figyelj oda, hiszen idős gépek. De ugyanaz igaz rájuk, mint minden más autóra: ha gazdája is volt, nem csak tulaja, akkor semmi gondod nem lesz vele. Hidegen ne üvegeld (mint ahogy semmit sem), olajat időben cseréld, ennyi. Ezeknek az autóknak a valódi gyengepontja a váltó, ami ugyan működik, de 160 000 KM után olyan Ikarus feelinget ad... :D Kapcsolható, találsz minden fokozatot elsőre, de nem egy mazda váltó. Az tud sikítani, vagy típushiba, hogy kidobja a rükvercet. Ez egy 1CM-es hegesztéssel orvosolható, a váltón egy kis kúpot kell megpöccinteni, mert elszopósodik, és kész. Tapasztalat.

A 25ből csak is 1.4től felfelé ajánlom, abból is a minimum a 103lovas motor, nem fogsz benne csalódni. Jobban jársz ha Rover fórumon/csoportban kérdezel utána. Ott az embereknek ez az autójuk van, ismerik, elmondják mi a szitu. Itt meg olyanok szaroznak autókat, akiknek az adott típus sosem volt, de hallották a nagyapa nagynénjének az unokatestvérének a keresztapjától, hogy a fia autója szar volt. Sok sikert a kereséshez!

2020. dec. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!