Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » F astrám hengerfejes lett,...

F astrám hengerfejes lett, felújították, összerakták jó is lett, szépen megy, viszont indításnál indítózni kell! Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Előtte mindig pöcre indult még télen is. Melegen elsőre indul, de hosszabb állás után indítózni kell kB 4-5 ször. 1.7 Td isuzu motoros.

2020. ápr. 9. 18:23
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Ha ennyire nehéz az indítás főleg hosszú állás után jelentkezik az bizony annak a jele hogy levegősödik az üzemanyagrendszer. Kb a szivattyútól indulva a motorig minden részét érdemes lenne átnézni elsősorban a tömítéseket, csatlakozásokat, üzemanyagszűrőnél különösen, aztán a motor tájékán is jó alaposan mindenhol. Tulajdonképpen bárhol levegősödhet és elcsepeghet szépen lassan a rendszerben lévő üzemanyag ezért is lenne érdemes leállítás után csekkolni jó alaposan mindenhol hogy hol csepeg. De nincs kizárva az sem hogy amikor felújították a motort és visszaszerelésnél valami tömítést vagy rosszul tettek vissza, vagy kihagyták, vagy a szorító bilincs lazább a kelleténél, vagy a porlasztónál csesztek el valamit. Én inkább erre tippelek ezért lenne legjobb visszavinned a szerelőhöz hogy nézze át mert ő rakta össze és igen is javítsa ki a saját hibáját, ha ez nem megy akkor oda soha többé ne vidd az autót, hanem vidd normális szervizbe. Ha magadnak akarsz utánajárni akkor keresgélni kell a hibaforrását más megoldás sajnos nincs.
2020. ápr. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Már megtaláltam, az amit írtam a jobb oldali befecskendezőnél a csatlakozásnál megjelenik az üzemanyag, ha leállítom az autót eltűnik.

De hiába húzok rajta, nem jó. Már nagyon megtéptem, lehet kicsit meg is szakadt a menet, passz..

Szerintem erről ők is tudnak, csak nem tudtak vele mit kezdeni, vagy nem akartak.. Azért mondta, h indítózni kell.

De most akkor ez így helyén van?..

Indítózzak és le van tudva?

Fordulatszámmérőre is azt mondta, nem tudja miért nem működik, lehet majd helyre jön, mert hogy nem nyúltak a generátorhoz..

Azt is én csináltam meg, egy csatlakozót elfelejtettek összedugni! Gratulálok!

2020. ápr. 14. 19:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!