Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson S51 50ccm min változtas...

Simson S51 50ccm min változtassak hogy kevesebbet anyagot kapjon?

Figyelt kérdés
16N1-11, 72 fő fúvóka, tű középen, levegőcsavar 2,5 kitekerve. Úszó, nyitva 32,5mm zárva 25mm.

2020. ápr. 9. 22:37
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Tünetek: gyertya elég fekete több km után is, melegen valamikor nem pörög ki csak dadog és ilyenkor be kell tolni.
2020. ápr. 9. 22:59
 2/14 anonim ***** válasza:

a gyertya hőfokát egy mérettel vedd vissza....mondjuk a 225 öt 175 re. Aztán nézd meg a légszűrőt, de a porlasztóról ne vedd le, csak azt nézd, nincs e a levegő útjában valami.

Aztán a kipufogó végét vedd le, hátha el van tömődve a furulya.

A beállításaid jók, más lehet a hiba.

2020. ápr. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

A forgattyúsházban nincs véletlnül üzemanyag? Azt is szellőztesd ki(gyertya nélkül , elzárt benzincsappal tologasd ketteben)

Lehetséges, hogy a benzinszint tudtod nélkül magasabb az úszóházban?

2020. ápr. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
jó a benzin/olaj keverési arány? Ezeknek már lelkük van. Nem mindegy az olaj minősége(csak 2T), 1: 40 től nem lehet olajosabb
2020. ápr. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
elég erős a szikra, a gyertyahézag 1 mm alatt?
2020. ápr. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
100-as benzin motul 800 most sajnos 1:35 körülire sikerült a benzin de amúgy 1:40 mindig. Úszón állítottam mert 200km alatt megevett egy egész tankot. Gyertya brisk n15 valami 0,4 hézag. Holnap teszek bele 225 gyári Isolatort, meg ránézek az úszószintre azt majd lesz valami.
2020. ápr. 10. 00:04
 7/14 anonim ***** válasza:

a gyertyahézag 0,7 legyen, és atomerős szikra. A fogyasztás egyértelmű, hogy sokat kap, a fúvóka biztos, hogy annyi, amennyi? A gyertya ne legyen 225, inkább kisebb. A kenőolaj nem lehet motorolaj, csak direkt 2T olaj. A 100 as benya jó, önts rá egy kevés tisztát, és akkor talán meglesz a 40.

A benzinszint, a fúvóka átmérő, és a súbertű helyzete sokat számít. Valami elállítódott, a benzinszint a tudtod nélkül magas. Nem zár tűszelep, lukas az úszó, vagy szorul valami. Máshogy nem kerülhet több(vagy ilyen sok)benzin a motorba.

Előbb ezt nézd meg, a gyertya hőfokát 175 ig vidd le, és akkor menni kell. A 0,4 es hézag kevés. Ha csak ennél van szikra, akkor ott is van valami bibi.

Az üzemanyag keverékhez nyúlj utoljára.

2020. ápr. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Gyertyhézagot megpróbáltam 0,7-re van szikra de elég gyengécske, így belőttem 0,5-re (itt erős szikra van), állítottam az úszón eddig zárt 25mm most 28mm zár tehát nincs akkora úszószint. A fúvókára 72 van írva, na azt hogy most tényleg annyi-e, van itthon jó pár fúvóka, milyet rakjak bele? Másik 72 vagy menjek lejjebb?
2020. ápr. 10. 10:55
 9/14 anonim ***** válasza:

lejjebb. Asszem létezik 65 ös is. Ha ezzel beindul, akkor adj neki, és nyomás néhány kilométert akár nyélgázon, hadd melegedjen fel rendesen. Nem fog beállni. Ha véletlenül jól működik, akkor hagyd úgy, ne babráld, ert csak rosszabb lesz.

Én mindig azt hittem, hogy javítok rajta, jobb lesz, mint a gyári, de évek alatt rájöttem, hogy nem én találtam fel a melegvizet. A gyári a legjobb.


A simson az egyik legjobb motorkonstrukció.

2020. ápr. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Összeraktam másik 72-vel orrán száján jön az olaj, melegen alig indul csak tolásra úgyhogy, megpróbálom 67-el, már most megfordult az is a fejemben hogy nem-e a karburátor van annyira szétkopva hogy mindegy neki már 🤷‍♂️
2020. ápr. 10. 14:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!