Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valóban nem az autóra való a...

Valóban nem az autóra való a felni?

Figyelt kérdés
A minap vásároltam egy alufelnit, ami 80-100as tempó körül rázott. Elmentem a közeli gumishoz, hogy centírozza ki, ugyanis látható hogy voltak rá ragasztva súlyok, de leperegtek. A gumis tag levette a jobb első felnit, ránézett és annyit mondott hogy nem az autóra való a felni, azért ráz, nem kell centírozni. Itthon levettem a felniket, megmértem az agyátmérőjét, és pár tizeddel tér el a mérés az autó agyátmérőjétől ami 57.1 mm. Ha jól gondolom ekkora különbség nem jelent problémát egy felninél, még csak tehermentesítő gyűrűt sem lehet használni pár tized milliméternél. Ergo, a gumis tagnak csak nem volt kedve centírozni a felniket és inkább lekoptatott. Jól gondolom, vagy tényleg számottevő az a ~0.5 milliméter?

2020. ápr. 10. 13:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Attól még a gumis simán kicentírozhatta volna, főleg ha látszik hogy leesett a régi súly. Én simán megmondtam volna neki, hogy nem kérdeztem, én centiroztatni jöttem..
2020. ápr. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Beviz Elek ***** válasza:

Pár tized nem is igazán lehet a különbség, minden autónál xx,1mm az agyátmérő.


Milyen felni (milyem autóé) és milyen kocsi?


A tehermentesítő gyűrű nélkül is a csavarok tökéletesen középre húzzák a felnit, tehát a gyűrű hiánya miatt nem lehet rázhat.

2020. ápr. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Megmondom őszintén ilyen hozzáállással amivel ő neki állt, nem is volt szándékomban rábízni a felniket. Akkor jól gondolom hogy egyáltalán nem kell tehermentesítő gyűrű, hanem egy centír?
2020. ápr. 10. 14:13
 4/12 A kérdező kommentje:

#2

Egy e30as bmw, 57.1 agyátmérője van az agynak. A felni pedig egy Borbet A 15x7.5ös felni. Én pár tized milliméterrel mértem többet mint a kerékagy mérete.

2020. ápr. 10. 14:16
 5/12 Beviz Elek ***** válasza:

#3

Biztosra semmit nem tudunk, hiszen nincsenek adatok ami alapján tudhatnánk.


Mit mondott a gumis, miért nem az autóra való felni? Nekem ritka hogy gyári felni legyen a kocsin, mégsem magyarázott egy gumis sem.


Minek a gyàri felnije az a Borbet?

Néhány tizedes különbség nem lehet, vagy 57.1-es, vagy pedig kerek mm-es eltérés van mert mindegyik agy xx.1mm. Rosszul mérted. Ha univerzális "nagy" agyas, akkor 73.1mm, ha speciálisan valamelyik autóra lett csinálva, akkor annak az agyátmérője. Szedj le minden koszt róla és tolómérővel pontosan mérd meg.


Ha nagyobb az agy amiatt nem fog rázni.

2020. ápr. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ennyit mondott hogy nem rá való. Én nem is foglalkoztam vele inkább az imént említett okok miatt. Hazamegyek és lemérem pontosan.
2020. ápr. 10. 15:51
 7/12 A kérdező kommentje:
58.1 mm egészen pontosan.
2020. ápr. 10. 18:00
 8/12 Beviz Elek ***** válasza:

Ha jól tudom, az 58.1 az olasz autókon szokott lenni.

Ilyen központosítót nehezen tudom elképzelni hogy gyártanának, 0,5mm lenne a vastagsága, viszont azt is nehezen tudom elképzelni hogy a gumis észrevett ekkora különbséget, ennyinél nem lötyög észrevehetően levételnél.

Ha jól sejtem itt inkább más gond lehet.


A tiéd véletlenül nem 4x100-as lyukosztású?

Mivel a 58.1mm jellemzően olasz, az olaszoknak pedig jellemzően 4/5x98-as lyukosztása van, ezért elképzelhető hogy azért ráz mert a 4x98-as kereket ráerölteted a 4x100-as agyra. Felmegy, csak nem tudod jól rögzíteni, amelyik csavart előbb húztad meg arra fog picit elmozdulni, nagyobb tempónál pedig rázni fog.


Ha leszeded a kereket, véletlenül nem írja a hátulján hogy 4x98?

2020. ápr. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
4x100-as. Nem szorul egyáltalán, könnyen felmegy. Még könnyebben mint az autó gyári acélfelnije, ami ténylegesen az autóra való.
2020. ápr. 10. 20:57
 10/12 Beviz Elek ***** válasza:
A tiéd 4x100,as vagy a felni (is)?
2020. ápr. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!