Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valóban nem az autóra való a...

Valóban nem az autóra való a felni?

Figyelt kérdés
A minap vásároltam egy alufelnit, ami 80-100as tempó körül rázott. Elmentem a közeli gumishoz, hogy centírozza ki, ugyanis látható hogy voltak rá ragasztva súlyok, de leperegtek. A gumis tag levette a jobb első felnit, ránézett és annyit mondott hogy nem az autóra való a felni, azért ráz, nem kell centírozni. Itthon levettem a felniket, megmértem az agyátmérőjét, és pár tizeddel tér el a mérés az autó agyátmérőjétől ami 57.1 mm. Ha jól gondolom ekkora különbség nem jelent problémát egy felninél, még csak tehermentesítő gyűrűt sem lehet használni pár tized milliméternél. Ergo, a gumis tagnak csak nem volt kedve centírozni a felniket és inkább lekoptatott. Jól gondolom, vagy tényleg számottevő az a ~0.5 milliméter?

2020. ápr. 10. 13:58
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Nyilván a felnire értettem hogy 4x100 biztosan.
2020. ápr. 10. 22:20
 12/12 anonim ***** válasza:
#2 nem rögzitik oda. Tegyük fel valaki nem átlóssan húzza meg a csavarokat hanem sorban és valamelyiket gyengébben húzza meg valamelyiket erősebben. Akkor elég nagy az esélye, hogy pár század miliméternyi eltérés lesz, központosító nélkül, így ez nagyobb sebességnél rázást okoz. Törvényszerü. Nyomatékra húzott csavarokkal talán nem fog rázni.
2023. ápr. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!