Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lecseréltem az összes kereket...

Lecseréltem az összes kereket nyárira átszereltem . Ez miert van?

Figyelt kérdés
Mentem vele egy 5 km ert csak ott fekeztem ahol kell.kicsit erőteljesebben megáltam megneztem a fektárcsákat de az elsők brutalis forróak mint a vasaló a hátsók is hasanlóan forróak. Ez normális forrósodás? Mentem vele ugyis hogy egy databig mellöztem az erös fekezest és ennyhe fekezessel álltam meg ugy nemvoltak forróak. A fekhatás jó! Furcsa problemara utaló zaj nincsen menetközben. Akkor jók a fékeim ez nirmalis ez a mértekü forrósodás az összes fektárcsán? A betetek jó az összes nemkopottak a tárcsák nemujak de nemis tűnnek rossznak. Akkor most ez jó igy?

2020. ápr. 13. 15:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Jó.
2020. ápr. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Fékezéskor természetesen melegszik a tárcsa, azt nézd, nézesd meg, hogy nem fog-e be állandóan a fék.

Valószínűleg nem, ha fékezés nélkül nem volt meleg a tárcsa

2020. ápr. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Fékezés nélkül nem.
2020. ápr. 13. 15:21
 4/13 petizacc ***** válasza:
100%
A súrlódás hőt termel...
2020. ápr. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
De akkora hőt?
2020. ápr. 13. 15:40
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

"De akkora hőt?"

Mekkorát? Egy 50°C-os fémet már nem tudsz megfogni, az felett pedig égési sérülést is okoz. Pedig az még bőven üzemi hőmérséklet alatt van.

Ilyen volt az a téli gumikkal is (mivel semmi közük egymáshoz), csak akkor nem nézted.

2020. ápr. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Akkorjó megnyugodtam.
2020. ápr. 13. 15:54
 8/13 anonim ***** válasza:
normális
2020. ápr. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nézd meg ezt a videót:

www.youtube.com/watch?v=lIfT0O_iYJU&t=12m04s

Vadiúj autó, hideg, esős időben, hegymenetben és simán 110 fokos a féktárcsa. A lejtmenet után bőven 300 fok felett van.

Ahogy írják, kézzel már az 50 fokot is forrónak érzed, pedig az még messze van az üzemi hőmérséklettől.

2020. ápr. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Igen, ez így jó. 1,5 tonnának már 50km/h sebességnél is elég jelentős a mozgási energiája. Ha meg akarod állítani, azt úgy tudod, hogy hővé kell alakítani. Városi gurulgatásnál enyhe fékezésekkel nálam is olyan, hogy nem tűz forró, de kéznek tartósan már nem kellemes, ha a tárcsához nyúlok.
2020. ápr. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!