Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehetséges, hogy a bioetanoltó...

Lehetséges, hogy a bioetanoltól lett probléma a Skoda Octavia Tour 1.4-es autónkkal?

Figyelt kérdés

Édesapám fele-fele arányban tankolt Bioetanolt és 95-ös benzint. Nem volt semmi gond ám az autó nehezen indult párszor és volt hogy le is állt. A mai nap folyamán pedig a műszerfalon kigyulladt valami jelzés (nem tudom milyen mert nem vagyok otthon, csak édesapám mondta telefonon). Elmentek a Skoda szervizbe, ahol újraprogramoztak valamit, de még így sem tudják mi a gond. Természetesen ott nem merték megemlíteni hogy Bioetanollal is tankoltak. Lehetséges hogy emiatt lépett elő a probléma? Az autó márkakereskedésből vett 2 éves.


Köszönöm a válaszokat!


2010. júl. 27. 12:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Valószínű igen. Volt már ilyenre példa, h kárt tett a motorba az etenol. Csak ugye valamelyik autó bírja fele-felébe is valamelyik nem.
2010. júl. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ilyen a havernak is volt,eleinte ő is felesbe rakta aztán kihagyta egy idő után a rendes benyát csak tisztán a szeszt lökte bele és kigyulladt a sárga lámpa .4000 Ft ért kinullázták a kompit azt minden mehet tovább.A motor nem károsodik.
2010. júl. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Közben az ablaktörlő is elkezdett szabálytalan tempóban menni, össze-vvisza mozog. Reggel pedig alig akart beindulni a kocsi, lehet más a probléma? :S
2010. júl. 29. 09:04
 4/6 anonim ***** válasza:

A bioetanol egy szemét:)

Én a robogó felesbe szoktam rakni, az indítás egyszerüen siralmas, ha autómata szivatós lenne a gép menni se tudnék vele.

Az e85 egyetlen jó tulajdonsága a barátias ár.

2010. júl. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Megoldódott a gond? Nemrég olvastam, hogy a bioetanol használata után érdemes benzinszűrőt cserélni, mert feloldja a lerakódásokat...
2011. febr. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Megoldódott végül is, miután teljesen megszüntettük a bioetanol tankolását, pár hónapon belül nem jelentkezett többé a hiba.
2011. febr. 27. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!