Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy autón az olajcserét el...

Egy autón az olajcserét el lehet rontani? Érdemes szerelőhöz vinni, vagy megcsináljam magam?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 14. 17:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
El lehet rontani, de elég könnyű megcsinálni. Olvassál utána.
2020. ápr. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszi a semmit.
2020. ápr. 14. 17:53
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Mit szeretnél többet, menjünk oda fogjuk a kezed közben? Beírod youtbera, hogy olajcsere, találni fogsz egy tucat videót magyarul is ahol lépésről lépésre megmutatják a teljes folyamatot. Aztán eldöntöd meghaladja e a képességeid/lehetőségeid és akarsz e ezzel foglalkozni.
2020. ápr. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ha van minimális érzéked az ilyen dolgokhoz, akkor meg tudod csinálni magad is. A legnagyobb hiba amit elkövethetsz, hogy túl szorosan húzod meg a leeresztő csavart, vagy épp az új olajszűrőt. A szűrőhöz nem árt beszerezni egy leszedőt, különben nagy szívás lehet kicserélni. A leeresztő csavart se húzd meg nagyon, különben megölöd a tömítést, és ereszteni fog. Melegítsd fel a motort üzemi hőfokra, és utána ereszd le az olajat (álló motornál!, és vigyázz a forró olajjal).
2020. ápr. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2020. ápr. 14. 19:23
 6/15 D. Brasco ***** válasza:
100%
Ha benned felmerült ez a kerdes akkor szinte biztos hogy nem.tudod megcsinalni......ha másért akkor azert nem,mert nincs hozza megfelelő célszerszámod.....
2020. ápr. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Én szerintem el tudnám rontani, úgy hogy inkább szerelőre bízom az ilyen dolgokat.
2020. ápr. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Beírod youtube-ra, hogy kocsid típusa plusz oil change.


Én is az alapján csináltam. Annyi, hogy akna nélkül szerintem szarabb. Nekem le kell szedni a motorvédő burkolatot is ami 8 csavar. Szóval azért nem 5 perc megcsinálni de így legalább szépen kicsöpög az egész, nincs kapkodás stb.

2020. ápr. 15. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

El... Speciel még szerelők is vannak akik pl az olajszűrő tömítéseket nem cserélik vagy csak az egyiket. Nem véletlen van 2 db tömítőgyűrű(már amibe), meg van a helye csak meg kell keresni :)


Mi van ha a leeresztő beletörik? Ki tudod szedni? Van speciális olajszűrőház leszedőd? Tömítő anyagod van a leeresztő csavarra? Mi van ha megrobbantod az új szűrőházat? stb..

2020. ápr. 15. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Tömítő anyag minek a leeresztő csavarra? Nekem alátéttel együtt adják a gyári csavart.
2020. ápr. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!