Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fékpofa csere után fékdob...

Fékpofa csere után fékdob meledés? Suzuki swift 1994 1.3?

Figyelt kérdés

Kicseréltem a fékbetéteket és a fékpofákat újakra.

A jobb hátsó fékdobról van szó.

Fékdoblehúzóval szedtem le a dobot. Kicseréltem a fékpofákat, rugók vissza, az utánállítót visszább állítottam. Vissza raktam a dobot. Visszaraktam a tengely csavart, ekkor még forgott rendesen ahogy kell. Utána ahogy beindítottam a kocsit és ráfékeztem és vissza engedtem akkor utána már surlódott a dob és a fékpofa. Vissza kerék és teszt. Egy 5-6 km után a dob forró, menetközben hang nem hallatszik.

Mikor újra levettem a dobot (lehúzóval) akkor a betétek "jöttek" a dobbal együtt de aztán elengette a dob őket. mitől szorulnak ennyire? Újra visszarakom, ugyanez a procedúra és megint ugyanezt csinálja.

Megkell várni, hogy összekopjon a fékpofa és a dob?


Köszönöm a válaszokat.



2020. ápr. 16. 17:31
 1/2 Majatom ***** válasza:
A fékpofa a dobba általában belekoptatja magát, egy kis peremet képezve a dob külső szélén, ezért is nem jön le csak lehúzóval. Én mikor fékpofát cserélek, mindig elviszem a dobot egy esztergályoshoz, hogy ezt a peremet szedje le, és ha kell szabályozza fel a dobot. Lehet, hogy az új fékpofád egy kicsit szélesebb, mint a régi volt, és nem passzol bele a régi által kikoptatott helyre, hanem a dobon ennek a peremnek nekidörzsölődik. Én elvinném a helyedben egy esztergályoshoz, már csak azért is, mert ha az új pofa tovább koptatja a dobot, és ez a perem még nagyobb lesz, akkor a végén már lehúzóval se nagyon fog lejönni.
2020. ápr. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Hi kiderült mi okozta a problémát. Nem csináltam meg a legalapabb dolgot amit dob leszedéskor megkell csinálni.

Nem állítottam vissza a kézifék kart, nem tekertem vissza a csavart az alapállásba . Megnéztem a neten egy suzuki swift szerelős videót és ott jöttem rá mit nem csináltam meg.

2020. ápr. 19. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!