Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik olajfajta az, ami...

Melyik olajfajta az, ami kevésbé árt a guminak? A szilikon vagy az ásványi olaj?

Figyelt kérdés

Alvázvédelemre használnék kevés olajat, ami sajnos elkerülhetetlenül a szilentekre is ráfolyhat. Milyen típusú olaj lenne a legjobb?

(tudom, hogy létezik alvázvédő/passziváló is. Nem vált be, alárohadt. Az olaj viszont évente felfújva másnak bevált.)



2020. ápr. 16. 19:07
 1/2 crudy ***** válasza:
44%

Tudom, hogy nem ezt kerdezted, de bele kell kossek.


Az alvazvedo bizony mukodik, ha alatta berohadt akkor vagy rozsdara fujtak ra vagy szarul fujtak fel.


Az olaj azert nem jo mert folyik, nem tapad. Mesz vele es szepen eltunik. A viz, kosz, menetszel stb lemossa.


Biztos vagyok benne, hogy a szilikon kevesbe bantja a szilenteket,de minek evente fujkalni ha egy gondos alvaz es uregvedelem 10 evre eleg?

2020. ápr. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszod!


Nyúlványok belsejéből, nagyon eldugott helyekről lehetetlen eltávolítani a rozsdát, túl összetett maradt az anyag felülete, bizonyára nem kúszott bele teljesen a passziváló/üregvédő. Nem tűnik egyszerűnek a dolog. Olyan cucc kell ami kifújva akár órákig olajszerűen terül, majd megköt (aktivátorral v magától), vagy ha meg nem is köt, legalább nem jön le.

2020. ápr. 17. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!