Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi a normális szintkülönbs...

Mennyi a normális szintkülönbség a kiegyenlítő tartályban hideg és meleg állapotban?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Mennyi a normális szintváltozás a kiegyenlítőben üzemmeleg és hideg állapotban? Megyfigyeltem, hogy üzemmelegen kb 5cm-el lejjebb van a szint mint hidegen. Hidegen beáll egy szintre majd Kb 10 perc járatás után nől a szint majd fél óra után csökken pár cmert. Ez mennyire normális? Tudom a hőtágulás.. csak furcsa mert az előző autómban ilyesmit nem nagyon tapasztaltam csak minimálisan. Remélem érthető mire szeretnék kilyukadni. Köszönöm.
2020. ápr. 16. 20:39
 1/6 A kérdező kommentje:
Annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy hónapok óta fagyálló fogyással küzdök. 3x volt emiatt szerelőnél. Volt vizpumpa, termosztát csere. Utána nagyjából rendeződött, de ezek után is engedett picit. Pár hete lett egy tömítés csere, mentem kb 300kmert eddig nem tapasztaltam hogy fogyott volna. Szerelő azt mondta, ha ezek után is csökken lehetséges, hogy a hengerdej tömítés enged. Igaz ennek jeleit nem tapasztalom mert olaj normális színű, fagyálló szintén és nem is gyengébb az autó, illetve nem füstöl. Remélem tudtok segíteni
2020. ápr. 16. 20:45
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát ez még véletlenül se hőtágulás ha hidegen magasabb a szint.

Ha levegős a rendszer akkor szokott emelkedni a szint. Lehet bele dolgozik a hűtő rendszerbe a motor.

Talán nagyon picit és azért nem is nyomja ki.

Melegen nincs nyomás a tartályba ha leveszed a kupakot?

2020. ápr. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Melegen még nem vettem le. Hidegen ha leveszem van, hogy pisszeg egyet, de nem mindig fordul elő
2020. ápr. 16. 21:51
 4/6 A kérdező kommentje:
Melyik lenne a normális? Ha melegen magasabb a szint?
2020. ápr. 16. 21:54
 5/6 crudy ***** válasza:
Hat persze, mivel melegen mindennek nagyobb a terfogata. Meg neked is.. szoval ott valami gond lesz
2020. ápr. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2020. ápr. 17. 00:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!