Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kiegyenlítő tartály sapka...

Kiegyenlítő tartály sapka hiba lehetséges?

Figyelt kérdés
Hűtővizem lassan, de láthatóan csökken. Főleg akkor veszem észre amikor kicsit többet megyek az autóval, tehát üzemmelegen és ilyenkor esős időben gőzt is szoktam látni a motorháztetőnél, pont a tartály környékén. Volt már olyan problémám, hogy fogyott a hűtővíz, vízpumpa, termosztát cserélve is lett. Ennek köszönhetően sokat csavargattam a hűtőtartály sapkáját és feltűnt az is, hogy mikor lecsavartam valamikor pisszent valamikor nem. Lehetséges, hogy a sapkákval van a gond?
2020. febr. 23. 12:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Műanyag vagy fém kupak?


Ha műanyag akkor kisnyomású tartály sima kupakkal ami nem igazán tud "elromlani".

Ha fém akkor rugós aminek tartania kell a nyomást, ez már meg tudja magát adni a tömítésnél pl.

2020. febr. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Lehetséges, de nem biztos. Meg kell nézni.
2020. febr. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Műanyag. Sajna már nem tudok mire gondolni, hogy hol folyhat el a víz.
2020. febr. 23. 13:45
 4/8 anonim ***** válasza:
Bontóból olcsón tudsz szerezni (hacsak nem valami ritka autód van)
2020. febr. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Olaj nem habos?
2020. febr. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem.
2020. febr. 23. 15:28
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálam az volt hogy csak egy minimálisan jött a lé az egyik csőnél. Ami aztán rácsepegett a forró blokkra, ahonnan el is párolgott. Ráadásul csak nyomás alatt eresztett, hideg motornál nem volt tócsa az autó alatt. Menet közben 40-50km-enként szólt az autó, hogy alacsony a szint a kiegyenlítőtartályban. És valóban, állandóan tölthettem fel. Eltartott egy darabig, míg meglett a bűnös.

Esős időben a gőz simán lehet az esővíztől, ahogy ráesik a meleg motorháztetőre. Ha tegyük fel nem zár teljesen a kiegyenlítőtartály sapkája, tömítetlenség van, el nem tudok ilyen intenzív párolgást képzelni, hogy azon a kis résen pár nap, pár hét alatt decik párologjanak el.

Szerintem nálad is valami ilyen szivárgás lehet valahol.

2020. febr. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Figyelgetem még akkor. Köszönöm!
2020. febr. 24. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!