Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek ha visszaáll az...

Szerintetek ha visszaáll az élet a normalitásba, akkor hogyan fog zajlani a forgalmi vizsgáztatás?

Figyelt kérdés

Mint ahogy sokan mások, én is pont abban a helyzetben vagyok, hogy a járvány miatt korlátlan időre felfüggesztették a forgalmi óráimat és a forgalmi vizsgát. Már egy vizsgán túl vagyok, április elején lett volna a második, és augusztusban jár le a kresz vizsgám.


Szerintetek:


1) Meghosszabbítják emiatt a kresz érvényességét, ha már önhibámon kívül nem tudtam vezetni, se vizsgázni hónapokig?

2) Ha beiindul az élet, mi alapján priorizálják majd az embereket? Vagyis ha nekem már volt egy befizetett vizsgaalkalmam, akkor előre vesznek? Vagy csak visszafizetik a pénzt? Ugyanez a kérdésem a gyakorlati órákra is. Sajnos 60 óránál tartok, és most hogy kimarad megint 3-4 hónap (igen, január óta nem kapok időpontot) baromi nagy kicseszés velem. Pláne ahol gyakorolotam apukámmal, azt a helyszínt is lezárták, mert sok túrista járt oda.


Köszi a válaszokat!



2020. ápr. 20. 12:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Ismerve a magyar autós oktatási rendszert szerintem eszméletlen káosz lesz. Már eddig is csúszások, torlódások voltak, szinte minden oktató panaszkodott a túl alacsony fizetésre, néhányan valószínűleg új munka után néznek, néztek időközben, azaz még kevesebb oktató lesz, miután vége ennek az egésznek, közben hirtelen mindenki azonnal KRESZ-re akar menni, forgalmi vizsgát akar majd tenni, oktatót akar magának szerezni. Senki nem fog tudni semmit, senki nem fog tudni semmiben segíteni és hatalmas torlódások lesznek. Párom idén kezdte el a B-s jogsit, már előre aggódok, mikor fogja tudni megszerezni a jogsit. Szerintem 2021-ig semmiképp nem fogja tudni befejezni, de az is lehet, hogy te sem, hiába vagy sokkal előrébb.


Sok sikert mindenkinek, aki ebben a cipőben jár, nagyon bízom abban, hogy tévedek.

2020. ápr. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én is tartok ettől. Hiába van egy csomó pótóra és a következő vizsga is befizetve...
2020. ápr. 20. 14:04
 3/7 anonim ***** válasza:
Az első hozzászóló rendkívül jól látja a helyzetet.
2020. ápr. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem 2021 elején jár le. Nagyon remélem, hogy nekem is meg lesz hosszabbítva az KRESZ érvényessége annyival, mint amennyit nem lehet most vizsgázni. Legalábbis nagyon bízom abba, hogy nem csak azokét hosszabbítják meg, akiknek a vészhelyzet alatt járt/jár le a KRESZ.

Én érdeklődtem már ez ügyben a közlekedési hatóságnál. Azt a választ kaptam, hogy senkit nem fog hátrány érni, de jelenleg nincs erről semmi konkrét döntés...

2020. ápr. 23. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi, nekem is hasonlókat irtak. De ez jelenleg nem nyugtat meg sajnos. :/
2020. ápr. 24. 00:17
 6/7 anonim ***** válasza:
Ne idegeskedj rajta, attól nem lehet hamarabb menni vizsgázni. Ha neked is hasonlót írtak, akkor biztosan kitalálnak majd valamit.
2020. ápr. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sikeresen levizsgáztam. 😎
2020. júl. 5. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!