Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gyújtógyertya csere után nem...

Gyújtógyertya csere után nem indul (thalia) hol lehet a hiba?

Figyelt kérdés

1.4-es thaliaban cseréltem gyújtógyertyákat, mert már ideje volt, az új gyertyákkal nem indul a motor, gyújtókábelre gyanakodtam, az egyik már viseletes volt, cseréltem hát mind a négyet, ezt követően se indul, csak indítózik, leszedtem a főtengely jeladót, megtisztítottam s vissza, de ez sem segített. Régi gyertyákkal se indul már, viszont azt nem tudom már hogy milyen sorrendben is voltak bent. Mi lehet a gond? Igazából míg hozzá nem nyúltam pöcc röff volt. NGK volt benne, most brisket kapott, annyi a különbség hogy a brisk kettő elektródás.

Köszönöm, hogy elolvastad!

Renault Thalia 1.4 8v 55kw 2001



2020. ápr. 22. 11:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Összekeverted a gyertyakábeleket.
2020. ápr. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Rossz helyre raktad vissza a kábeleket.
2020. ápr. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem lehet, különböző hosszúságúak, és egyenként kötöttem le.
2020. ápr. 22. 11:39
 4/13 D. Brasco ***** válasza:
Akkor meg a szokasos renault betegseg hogy beszart az immo.....ha rajta van a gyujtas nem villog veletlenul egy piros led a muszerfalon?
2020. ápr. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem villog, biztosítékokat is ellenőríztem.
2020. ápr. 22. 12:11
 6/13 anonim ***** válasza:
A sorrendre gyanakodtam én is. Második tipp a gyertya hézag volt. Mindkettőt kilőtted. Az lehet még, hogy rossz a csatlakozás valahol.
2020. ápr. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A trafóra rá van írva a sorrend, vagyis a hengerek száma. Alig észrevehető. Lehet, mégis összekeverted, elég ha kettőt összecserélsz, már nem indul.
2020. ápr. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Holnap még megpróbálom, hogy drótkefével alaposan lesikálom a régieket, de inkább csak a menetén volt rozsda, és úgy teszem vissza.
2020. ápr. 22. 19:23
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha a hengereken nem is (a hossza miatt), de az elosztón még felcserélhetted a kábeleket.

Inkább ebbe az irányba indulj el.

Gépkőnyv, vagy net.

Akár egy videót is kereshetsz róla. Az sokat tud segíteni.

2020. ápr. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

[link]

a képen láthatod a gyújtási sorrendet,ugyanaz a sorrend az 1.4 is..

2020. ápr. 23. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!