Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit jelent, hogy egy motor...

Mit jelent, hogy egy motor 125/50-es?

Figyelt kérdés
2010. júl. 27. 22:54
 1/4 anonim ***** válasza:

A motor valójába 125 köbcentiméteres, mégis 50 köbcentiméteresként van befizetve a biztosítás...

Azért mert sokkal olcsóbb így, nem szükséges rendszmoztatni, műszakiztatni, nem kell rá rendszám, tehát akárhol parkolhatsz stb stb...

Viszont elvileg csak 40-nel haladhatsz, nem vihetsz utast kell hordanod a láthatósági mellényt.

50-esként viszont nagyobb az esélye, hogy ellopják a motorod, ugyanis eladásához csak egy adásvételi szükséges. Olvastam, ezt, bár én nekem hála istennek sosem lopták még el a motorom és ismerősömnek sem...

Viszont olyat hallottam, (és olvastam is etgy auto hack c könyvben, amit egy autótolvaj írt) hogy amelyik járművet kinéztéka tolvbajok, nem nagyon érdeklik a rendszám... Olyat hallottam, hogy Érden kinézték egy srácnak a motorját, majd szürkületkor elkezdtek bolyongani csapatosan a házkörül a sötétebbek... csaka srác észnél volt és elvitte otthonról a motort és az autóját...

Meg oylat is, hogy olyan pincéből lopták ela lezárt motort( amit csak felemelve lehetett szállítani) ahol v 15 m-t kellett ahhoz ssétálni a párszáz kg-os motorral, hogy egyáltalán kocsiba lehessen tenni... :(

2010. júl. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

:\ Sajnos a lopásokat nem nagyon lehet kivédeni, mert amit el akarnak lopni, azt el is fogják :\


Amúgy, ha ilyen motorom van, akkor mennyi az esélye, hogy lebukok vele, vagy büntetnek a rendőrök?


Mert B-s jogsim van, és jó lenne motort is vezetni vele, de nincs pénzem A-s jogsira, és nem vagyok még 21, és a korlátozottnak nem sok értelmét látom.


Vagy, mi történik, ha balesetezek, vagy ilyesmi.

2010. júl. 27. 23:07
 3/4 anonim ***** válasza:
nah,.. tedd le 125ösre.. majd korlátoltra (átképzéssel) és ugyanígy korlátlanra.. (átképzéssel) legolcsóbb mód.. hajrá. énis ezt teszem. :)
2010. júl. 28. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok!

Hát az, hogy észreveszi-e szerintem biztosan, ha csak nem tökhülye a sün... azért te is észreveszed a kettő közt a különbséget

[link]

[link]

Nem?:P

A kérdés az, hogy hogyan állsz te és a rendőr az igazoltatáshoz, ha normálisan közlekedtél és normálisan beszélsz, szerintem el fog engedni... ha pedig száguldoztál, és a többiek elött vagánykodva flegmázol vele 100% hogy ő is cseszekszik amjd veled:)


Ez pedig az átképzéses sztem nem olyan jó megoldás... írta, hogy nincs pénze rendszámosra se...

Én amióta belebuktam ebbe ( 17 évesen A1 és B-t is csináltam) csak nem volt pénzem se autóra se rendsz. motorra ( vis volt csak más kérdés hova került:P)

Rájöttem, hogy elszúrtam... azóüta csak olyannak ajánlom az A1-et, akinek van opénze is rögtön egy 125ös motort venni...


Én msotmár úgy csinálnám, hogy ink spóroltam volna még1 évet... és megcsináltam volna 250-esre tehát Akorl. (mentem már 600assal is sőtt 1000-sel is, a rutinpályán is végigmentem 250es hornettal, és forgalomban is kipróbáltam a kawaw Er-n 6ost simán ment volna mindegyikkel pedig nem vagyok angydarab...)

És maximum veszek egy 125-ös motort:P

És akkor átképzéssel emgcsináloma korlátlant:P

A 2. válaszoló tervében is kihagynám a 250es lépcsőt, sztem fölös... akk ink 1 évet kihagyok és 2. évben csinálhatom is a korlátlant :)

Most én is a korlátlanra és a C+E kategóriára gyűjtök:)

19/f

2010. júl. 28. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!