Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes indításkor alapjáraton...

Érdemes indításkor alapjáraton járatnom kb.1 percet az autóm?

Figyelt kérdés

Nem feltétlenül a téli időszakra gondolok, mert ott gondolom, hogy érdemes, de pl. esős napokon, mikor kissé alább esik a hőmérséklet. (pl. tavaszi-őszi szezon)


Nem / Igen - Miért?


2010. júl. 27. 23:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy érdemes-e, de én szoktam. Nekünk csak egy kocsink van (9 éves Octavia), viszont négyen is használjuk. Szóval még beállítom az előző használó (családtag) után az ülést meg a tükröket + még bekapcsolom az övet, addig szoktam járatni a motort (ez kb. 1 perc). Viszont hosszabb vagy erőltetett (dombos környék) menet után szándékos szoktam járatni az autó motorját alapjáraton néhány percig a leállítás előtt (lehet, hogy ez is hülyeség).
2010. júl. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
ha turbódízel nem hülyeség.kell a turbónak idő hogy visszahűljön...
2010. júl. 27. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
23:56! Első vagyok. A kocsi benzines. Ebben az esetben felesleges a hosszabb vagy erőltetett menet után a motor járatása?
2010. júl. 28. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
nekem is benzines autóm van. én is nagy utak előtt illetve hidegben szoktam hagyni 1 percet duruzsolni alapjáraton. de leállításkor nem szoktam, kivéve akkor ha a hőfokmérő kissé többet mutat a kelleténél.
2010. júl. 28. 00:48
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell, de én garázsból állok ki, olyankor ~2 percet úgyis megy. De turbós autónál kötelező indulás előtt, és leállás előtt járatni a motrot :)
2010. júl. 28. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Dízelnél kötelező lenne 2-3 perc minimum, de hát a sok mazsola ezt nem tudja, ezért nem szabad magyaristáni használt dízelt venni.

Az enyém benzines, de én is szoktam járatni, jót tesz neki a bemelegítés.

2010. júl. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Felesleges.

Elindítod, bekötöd a biztonsági övet, és már mehetsz is.

2010. júl. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Jovanny válasza:
100%

Én is úgy hallottam felesleges, sőt káros a motor alapjáraton fűtése, és ebben a hitemben most megerősítést is nyertem a Totalcar jóvoltából.

"Talán nem kell tovább ecsetelnünk, hogy a hideg motornak akkor jó, ha áll. Ha mégis muszáj elindítani, két dolgot tehetünk:


1. Megpróbáljuk minél hamarabb felmelegíteni

2. Addig is minden lehetséges módon csökkenteni a kopást

A motor akkor melegszik, ha hajtjuk, és minél több üzemanyagot elégetünk benne. (Meg ha bekapcsoljuk az állófűtést, vagy betoljuk egy szaunába, esetleg a globális felmelegedésre bízzuk a dolgot, de most nem erről van szó.) Az egyhelyben ácsorgás, alapjáraton motormelegítés ebből a szempontból tehát a lehető legrosszabb megoldás.

"

Ennyi.

2010. júl. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
ezt jó tudni. köszönöm a válaszokat! :) mind + volt számomra!
2010. júl. 28. 14:34
 10/12 anonim ***** válasza:
ezt kresz tanfolyamon is tanultuk hogy a motort sose szabad hidegben apaljáraton hagyni. én úgy szoktam amikor még hideg, hogy előbb váltom el magam, olyan 2000-nél, és amikor már üzemi hőfokon van, akkor már magasabb fordulaton is merem járatni.
2010. júl. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!